Taksit Seçeneği Yüksek Alışveriş Mağazası?

MrClutchh

Kilopat
Makaleler
2
Ryzen işlemciler yakın vakitte çıkacak ve ben de sonunda bilgisayarımı toplayacağım. Her yerde 6 taksit seçeneği var, 9 veya 12 taksit seçeneği yok mu? Atıyorum 6 taksit yapan mağazaya +6 taksit isteyebilir miyim bankadan? 3000 veya 3500 civarı bir sistem toplayacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yasal olarak hiçbir mağaza 9'un üzerinde taksit yapamaz. Daha fazla taksit seçeneği için bankadan ayrıca taksitlendirmeniz gerekir o ödemeyi, ki bu da faiz binmesine yol açar. Ryzen fiyatları gayet uygun olacak, R5 serisini bekleyebilirsiniz R7 yerine.

Örneğin Vatan Bilgisayar OdeaBank ile anlaşmalı. Dilersen senin adına başvuru yapıyor. Başvuru olumlu sonuç verirse sende ürünü satın alıyorsun. Borcu Vatan Bilgisayara değil, bankaya ödüyorsun. Yahut ticari kartın var ise bankaya karışmadan 12 taksit yaparlar.

Yasal olarak hiçbir mağaza 9'un üzerinde taksit yapamaz. Daha fazla taksit seçeneği için bankadan ayrıca taksitlendirmeniz gerekir o ödemeyi, ki bu da faiz binmesine yol açar. Ryzen fiyatları gayet uygun olacak, R5 serisini bekleyebilirsiniz R7 yerine.
Bunu hesaplama yöntemi var mı?

@ccm son olarak düşündüğüm yöntem o ama bakalım.

@MrClutchh en temizi bence. Telefon için kullanmıştım. Hiç uğraşmadan bankadan aldım 9 ayda 36 TL fazla ödedim. Tabii benim biraz eksiğim vardı. 250 TL kullandım 286 TL ödedim.

İhtiyaç kredisi olarak mı veriyorlar? En kötü bir SSD fiyatı faiz oluyor. Ben 9 Ay diye biliyordum taksiti. Uğraşmayacaktım böyle şeylerle :(

İlgili bankanın sitesinde "Alışveriş Kredisi" olarak geçer. Genelde bankalar +3 taksit veriyor. Bankayı arayıp sormakta ya da e-posta vb. kanallarla öğrenmekte fayda var. Hatta satıcıyı dahi arayabilirsiniz. Sürekli işlem yaptıkları için kampanyalar hakkında bilgileri olmaları muhtemel.

İlgili bankanın sitesinde "Alışveriş Kredisi" olarak geçer. Genelde bankalar +3 taksit veriyor. Bankayı arayıp sormakta ya da e-posta vb. kanallarla öğrenmekte fayda var. Hatta satıcıyı dahi arayabilirsiniz. Sürekli işlem yaptıkları için kampanyalar hakkında bilgileri olmaları muhtemel.
Atıyorum A firmasından 6 taksitle 3000 liralık alışveriş yaptım. Bankayı aradım ek +3 taksit istedim. Böyle bir not düşülmüş "Her bir Taksitli Alışveriş Tarifesi'nin ücreti, bir yıl boyunca her ay 12,90 TL'dir" yani bu ek olarak toplamda 3 ay için 38 lira mı? Yoksa 9 ay için 116 TL ücret ödeyeceğim mi demek?

Atıyorum A firmasından 6 taksitle 3000 liralık alışveriş yaptım. Bankayı aradım ek +3 taksit istedim. Böyle bir not düşülmüş "Her bir Taksitli Alışveriş Tarifesi'nin ücreti, bir yıl boyunca her ay 12,90 TL'dir" yani bu ek olarak toplamda 3 ay için 38 lira mı? Yoksa 9 ay için 116 TL ücret ödeyeceğim mi demek?
Bunun cevabını en iyi aradığında alırsın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı