Çözüldü Taksiti bitmemiş ürünün iadesi nasıl gerçekleşir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

524192

Hectopat
Makaleler
2
4 ay önce Garanti Bonus kart ile 4000 liraya 6 ay taksitle Amazon üzerinden bir ürün aldık, bugün ürünü bazı sebeplerden dolayı iade ettim ve durum nasıl işleyecek bilmiyorum. Taksitin bitmesine 2 ay var ve Amazon'a sorduğum zaman "biz paranızın tamamını ileteceğiz, bankanız ne yapar bilmiyoruz " diyerek cevap verdi.

Nasıl olacak bu iş?
@Tim düşünceleriniz neler?

Çözüm
Taksitlerin bitip bitmemesi önemli değil. Sen atıyorum 6 aylık taksitli ürün aldın ama son 2 ayın kaldı ürünü iade ettin o 4 ay boyunca paran tıpkı kestiği gibi sırayla yatar diğer iki ayı senden kesmez. Peşin fiyatına taksit yaptıysan o kısmı bilmiyorum banka zarara uğramamak için başka şey yapıyor olabilir.
Ben taksitli bir ekran kartı almıştım satıcı yollamadığında taksitleri ay ay iade ettiler. Mesela 4000 TL olsun 400 TL aynı ayda hem artı hem eksi olarak gözüktü. Bankadan bankaya değişebilir tabii ki bu.

Ben başlamamıştım daha taksit ödemelerine. Böyle de yapabilirler, tek seferde de ödeyebilirler. Taksitler aylık olarak ödendiği için limit kullanılmış olarak gözüküyordu. Bir tık sinir bozucuydu. Aynı şeyi sadece bana yapmadı demek ki, mağazasını kapattılar GittiGidiyor'da.

Son düzenleyen: Moderatör:
Taksitlerin bitip bitmemesi önemli değil. Sen atıyorum 6 aylık taksitli ürün aldın ama son 2 ayın kaldı ürünü iade ettin o 4 ay boyunca paran tıpkı kestiği gibi sırayla yatar diğer iki ayı senden kesmez. Peşin fiyatına taksit yaptıysan o kısmı bilmiyorum banka zarara uğramamak için başka şey yapıyor olabilir.

Çözüm
Taksitlerin iadesi bankaya ve iş yerine göre değişebiliyor. Ödediğiniz 4 taksitin iadesi kartınıza yapılacak ve kalan 2 taksit de bir ödeme ve bir borç şeklinde ekstreye yansıyacak. Taksitle aldığınız için iade de taksitle yapılabilir. İade edilen taksitler nedeniyle kartınızda artı bakiye oluşabilir. Bu bakiyeyi geri isteyebiliyorsunuz.

İş Bankası’nda taksitler taksitle iade edilse bile limitiniz tek seferde geri veriliyor ve ekstrenizde her ay hem ödeme hem de taksit gözüküyor. Diğer yandan, taksitler tek seferde iade edilip tüm taksitler aynı ekstreye de yansıyabiliyor. Her banka farklı şekilde iade yapıyor.

İade hakkında kesin bilgi almak için bankanızla iletişime geçmelisiniz.

Taksitlerin iadesi bankaya ve iş yerine göre değişebiliyor. Ödediğiniz 4 taksitin iadesi kartınıza yapılacak ve kalan 2 taksit de bir ödeme ve bir borç şeklinde ekstreye yansıyacak. Taksitle aldığınız için iade de taksitle yapılabilir. İade edilen taksitler nedeniyle kartınızda artı bakiye oluşabilir. Bu bakiyeyi geri isteyebiliyorsunuz.

İş Bankası'nda taksitler taksitle iade edilse bile limitiniz tek seferde geri veriliyor ve ekstrenizde her ay hem ödeme hem de taksit gözüküyor. Diğer yandan, taksitler tek seferde iade edilip tüm taksitler aynı ekstreye de yansıyabiliyor. Her banka farklı şekilde iade yapıyor.

İade hakkında kesin bilgi almak için bankanızla iletişime geçmelisiniz.

Hocam benim anlamadığım taksitlerini ödediğim ürünü iade ettiğimde para iadesi hesabıma bakiye olarak mı yansıyor? Limitin herhangi bir para değeri olmadığı için limit olarak yansıması saçma olur çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı