Taksitle alınacak ürün limitin üzerindeyse nasıl alınır?

Leandres

Centipat
Daha fazla  
Kredi kartı limiti 10 bin TL ama alınacak ürün 16-17 bin TL civarı. Bu durumda atıyorum ilk başta 6 bin TL verip sonradan kalan 10 bin TL'yi taksitle halledebiliyor muyuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiziksel olarak mağazaya gidersen 6 birinden 10 birinden çektirebilirsin fakat taksit yaparlar mı emin değilim.

Hocam mağazaya göre değişir, kurumsal bir yerse ne olur bilmiyorum ancak esnaftan alacaksanız en kötü ihtimal ufak bir fark ile anlaşır ödemeyi yaparsınız diye düşünüyorum.

Hocam mağazaya göre değişir, kurumsal bir yerse ne olur bilmiyorum ancak esnaftan alacaksanız en kötü ihtimal ufak bir fark ile anlaşır ödemeyi yaparsınız diye düşünüyorum.

Hocam, internetten alınan ürünlerde nasıl olur peki İtopya veya Hepsiburada gibi yerlerde? İlk defa açılan kredi kartında 10 bin TL'den fazla limit verirler mi?

Hocam, internetten alınan ürünlerde nasıl olur peki İtopya veya Hepsiburada gibi yerlerde? İlk defa açılan kredi kartında 10 bin TL'den fazla limit verirler mi?

Bu tarz yerlerde peşinat + kredi kartı olmaz.

Peşinatı havale anlamında kullandım.

Hepsiburada'da çoklu ödeme rahatlıkla yapılabiliyor. Banka kartınız ile peşin ödeyeceğiniz kısmı seçip ikinci kartınızla da taksit ile ödeme yapabiliyorsunuz. İtopya için de bankanız izin veriyorsa kredi kartına fazladan para yatırıp yine aynı kart ile taksit yapabilirsiniz. Bu şekilde ödeme yapamıyorsanız da taksitli nakit avans kullanabilirsiniz.

İlk defa açılan kredi kartında 10 bin TL'den fazla limit verirler mi?
Daha önceden kredi kartınız olmadıysa ilk yıl için gelirinizin iki katına kadar limit verilebilir. Mümkün.

Yeni konular

Geri
Yukarı