Taksitle ürün alma mantığı nedir?

Elussi0n

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İlk kez kredi kartıyla taksit yaparak bir ürün alacağım. Kısaca bu konuda cahilim. Ben PS4 için oyun alacağım hepsinin taksitli fiyatına baktım. Hepsini 6 ay taksite böldüğümde toplam 90 TL civarı bir miktar ortaya çıkıyor. Benim merak ettiğim şimdi ben her ay karta 90 TL yükleyince otomatik oradan mı ödüyor? Yoksa ayrı bir işlem mi var?

İlk kez kredi kartıyla taksit yaparak bir ürün alacağım. Kısaca bu konuda cahilim. Ben PS4 için oyun alacağım hepsinin taksitli fiyatına baktım. Hepsini 6 ay taksite böldüğümde toplam 90 TL civarı bir miktar ortaya çıkıyor. Benim merak ettiğim şimdi ben her ay karta 90 TL yükleyince otomatik oradan mı ödüyor? Yoksa ayrı bir işlem mi var?

Kira vermek gibidir ama bu kirayı ödedikten sonra sizin oluyor en kısa mantık budur.

Kartınıza minimum 90 TL yüklemeniz lazım. İsterseniz tam olarak yükleyin parayı. Fark etmez yani. Her türlü her ay 90 TL çekilir kartınızdan. Ben de hayatımda hiçbir şeyi nakit olarak alamadım.

Kredi kartı ekstrenize dahil edilir sonra da onu ödersiniz. Şayet banka kartı ise evet hesabınızda para bulunması gerekir.

Şöyle anlatayım;
Diyelim sen 500 liralık bir ürünü 5 ay taksitle aldın. Senin bankan ürünün satıcısına 500 TL ödüyor, ardından senden her ay 100TL istiyor, sen her ay bankaya 100 lira ödüyorsun, ödemediğin zaman faiz biniyor, ödememeye devam ettikçe faiz artıyor ve çeşitli yaptırımları oluyor.

Şimdi mesela sen bir eşya alacaksın ama hemen alacaksın ancak beklemek istemiyorsun. Eşyanın fiyatı biraz daha artırılarak 2 ,4 6 ,12 ,24 ay olarak fiyata bölüp, her ay belli ücret ediyorsun. Çok seviyorum bu sistemi.

Geri
Yukarı