Çözüldü Taksitli alışverişte ne kadar limit azalır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xbea

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Aldığınız gibi tüm alışveriş tutarı çekilip limitten düşüyor ve ekstreye 3 taksit olarak yansıyor. İlk taksit de ilk ekstrenizle beraber ödeniyor. Bugün ayın 1’i, ekstre kesim tarihi ise ayın 10’uysa son ödeme tarihine kadar ilk taksit tutarının ödenmesi gerekir.
Hocam şimdi benim 3000 TL kredi hakkım var ben 2500 TL'lik bir ürünü 6 taksit ile aldım diyelim; direkt bana o ay için harcayabileceğim 500 TL mi kalıyor? Yoksa o ay dahil olmak üzere her ay 3000 TL üzerinden 416 TL olmak üzere 6 ay boyunca mı kesiliyor?

Çözüm
Tutar, sizden tek seferde çekilip ödemesi taksitli olarak istenir. Harcayabileceğiniz 500 TL kalır. Siz taksitleri ödedikçe kullanılabilir limitiniz yeniden artar.
Tutar, sizden tek seferde çekilip ödemesi taksitli olarak istenir. Harcayabileceğiniz 500 TL kalır. Siz taksitleri ödedikçe kullanılabilir limitiniz yeniden artar.
Anladım hocam yani ben para yatırdıkça hesabımdan yada direkt karta o zaman limit artacak. Şimdi kafamda oturdu hocam teşekkür ederim, öğrenci adam olunca bunun hakkında pek bilgim olmuyor tabii ama yine de ileride lazım olur diye sormak istedim. İlgilendiğiniz için teşekkür. İyi forumlar, saygılar...
Her ay limitinin 416TL artacak.
Teşekkür ederim hocam cevap için, sağ olunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı