Taksitli alışverişte ne kadar limit bulunmalı?

SIOBHAN

Kilopat
Ben masa için taksite gireceğim. Taksite girmek için kartta alacağımız ürünün fiyatı kadar para mı olması gerekiyor yoksa bir taksitlik para mı olması gerekiyor? (Cahilim de bu konularda)

Son düzenleyen: Moderatör:
Taksit tutarı değil, toplam harcamanız kadar limit olmak zorunda. Her ay taksit tutarı kadar limit açılır, son taksitte ise nihai limitinize ulaşmış olursunuz.

Ben masa için taksite gireceğim. Taksite girmek için kartta alacağımız ürünün fiyatı kadar para mı olması gerekiyor yoksa bir taksitlik para mı olması gerekiyor? (Cahilim de bu konularda)
Evet, 5000 TL'lik bir ürün için en az 5000 TL kullanılabilir limit olması gerekiyor.

Limit demiyorum 500 TL'lik bir şey alacağım diyelim taksit için kartta 500 TL mi olması lazım?
Kredi kartında limit olur. Siz banka kartı veya ön ödemeli karttan bahsediyorsanız zaten taksit yapamazsınız.

Limit demiyorum 500 TL'lik bir şey alacağım diyelim taksit için kartta 500 TL mi olması lazım?
Evet alacağın ürün kadar bakiye olması şarttır. Provizyonda bekleyen bir işlem de olmamalıdır. Yani yakın zamanda bir harcama yaptın ama daha muhasebe olmamış işlem.
Limit ile kullanabilir limit farklı birşey.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı