Çözüldü Taksitli alışverişte ürünün fiyatı kadar kullanılabilir limit olması gerekli mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çözüm
Kartinda 450 TL olmasi diye bir sey yok. Kredi karti ise bu kart zaten bu bankadan cektigin kredi gibi calisir, yani evet minimum 450 TL limitinin olmasi gerekir. Islem sonunda da o limiti harcamis olursun kac taksit yaptigindan bagimsiz.

Eger kredi karti degilse taksitli alisveris yapabilecegini sanmiyorum.
Taksitli alışverişi biraz yanlış anlayabiliyor insanlar hocam. Aslında ürünü taksitle alırken satıcıya taksit taksit vermiyoruz. Satıcı, bankadan ürünün ücretini tam olarak alıyor. Banka bizim borcumuzu aylara bölüyor.
Bilmiyorum ki merak ettiğim için sordum :) Annemin hesap kartından çektirsem olur mu?

Peki annemin hesap kartına şu an 37 TL atıp ilk ayı çektirsem sipariş edebilir miyim sonra her ay 37 TL atarım.

Olur, bu durumda ödemeyi annene yapacaksın tabii güzel bir açıklamayı da ödemene ekle :)

Ön ödemeli kartlarla taksit yapamazsınız. Kredi kartı olması gerekli, varsa faizler dahil alışveriş tutarı kadar limitinizin olması gerekir. Ayrıca limitinizi sonuna kadar kullanırsanız aylık yatırdığınız kadar harcayabilirsiniz. Limitiniz ödeme yaptıkça artacaktır.

Şöyle kredi kartına para yüklemenize gerek yok. Kredi kartı talebinde bulunursunuz. Şartları sağlamanız durumunda minimum 500 TL limitli kart verilir size. Bu karttan 37x12 alışverişini yaparsanız, her ay hesap kesim günü ile son ödeme günü arasında 37 TL'yi ödemeniz gerekir. Olay budur. Limitiniz kadar alışveriş yaparsınız. Ödedikçe limit açılır. Örneğin 444 TL alışveriş yaparsanız 56 TL limitiniz kalır. Ve her ay ödedikçe, ödediğiniz miktar kadar limit açılır.

Kredi kartının sahibinden izin alarak onun kartıyla alışveriş yapıp, ödemesini de ona yapmanız mümkündür.

Peki annemin hesap kartına şu an 37 TL atıp ilk ayı çektirsem sipariş edebilir miyim sonra her ay 37 TL atarım.

Hesap kartı dediğin bankamatik kartı ise (yani içinde ne kadar varsa onu harcadığın bir kart) taksit olmaz. Taksitin olayı aslında şudur, banka sana kredi kartı verir ve bu kart ile sende olmayan parayı harcamana müsaade eder (başta belirttiğim kart ile kredi kartı bu noktada ayrışır). Diyelim kredi kartında 1000 TL limit var ve 1000 TL'lik ürünü 10 taksit ile aldın, bankan firmaya direk 1000 TL yollar ve sonra senden her ay 100 TL alır. Ürünü aldığın an limitin dolar, ödediğin taksit kadar limit açılır. Fakat bankamatik kartlarında böyle bir imkan yoktur ve içinde ne kadar varsa o kadar harcarsın, para bitince alışveriş olayı da biter. Bu yüzden bu kartlara taksit yapılmaz.

Monster Pusat K3 Pro Mechanical Gaming Keyboard | Monster Notebook 37x12 taksit diyor. Ben bunu almak istiyorum ancak sipariş ederken kartımda 450 TL mi olması gerekiyor, yoksa ayda 37 TL yatırsam da oluyor mu?
Kartinda 450 TL olmasi diye bir sey yok. Kredi karti ise bu kart zaten bu bankadan cektigin kredi gibi calisir, yani evet minimum 450 TL limitinin olmasi gerekir. Islem sonunda da o limiti harcamis olursun kac taksit yaptigindan bagimsiz.

Taksitli alışverişi biraz yanlış anlayabiliyor insanlar hocam. Aslında ürünü taksitle alırken satıcıya taksit taksit vermiyoruz. Satıcı, bankadan ürünün ücretini tam olarak alıyor. Banka bizim borcumuzu aylara bölüyor.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı