Takstar Pro 82 DAC/AMP önerisi

FantastikTürk

Megapat
Makaleler
7
İyi günler. Takstar Pro 82 model kulaklığım var. Sürülmesi kolay bir kulaklık sıkıntı çekmiyor telefonum (11T). Ancak bilgisayarımdaki o kalite yok. Ses daha mı dar desem tam bilmiyorum. PC'de de harici kart yok ALC1220-VB var ama yine de fark ediyor. Bir de telefonda biraz dip ses oluyor. Not: Apple Music kayıpsız kullanıyorum.

Sorum şu: bu işten hiç anlamıyorum, profesyonellikle uzaktan yakından alakam yok. Sadece bilgisayarımdaki ses kalitesini başka yerlere de götürmek istiyorum. Ancak bütçem çok kısıtlı. En ucuz neler önerebilirsiniz ses kalitesini iyileştirmek için? Apple'ın Type-C DAC'ı olur mu?
Not: DAC/AMP nedir onu bile bilmiyorum. Biraz da açiklama yaparsanız sevinirim.

Bütçen nedir? Ona göre öneri yapacağım. Ancak bu tür ürünler biraz pahalıya kaçabilir.
Valla komik olmayacaksa Apple Type C DAC bakıyordum siz düşünün. Telefondan daha iyi olur mu onu bilmiyorum.

Tabii bu fiyata normal bir DAC olmaz farkındayım. Siz en ucuz bunu alabilirsin dediğiniz modeller varsa paylaşabilir misiniz? Ben de bütçemi ona göre ayarlayayım.
Not: Yurt dışı da olur.

@FantastikTürk 2000 lirayı gözden çıkarmak gerekebiliyor açıkçası tatmin edecek düzeyde ürünler için.

Apple USB-C DAC'iyle mutlu olanlar var ancak ne denli kalitelidir ona bir şey diyemem.

@FantastikTürk 2000 lirayı gözden çıkarmak gerekebiliyor açıkçası tatmin edecek düzeyde ürünler için.

Apple USB-C DAC'iyle mutlu olanlar var ancak ne denli kalitelidir ona bir şey diyemem.
Yok hocam ya. Zaten bi 2K monitör aldım mümkün değil 😅

Dediğim gibi zaten bilgisayarda da dahili ile kullanıyorum. Amacım onu yakalamak + dip sesi azaltmak.

Tatmin edecek düzeyde değil de ucuzundan yok mu ya şöyle yarı fiyatı falan... Gereksiz yere vaktinizi almayayım ona göre.

@FantastikTürk bu arada ben MH752 kullanıyordum, kendinden gelen USB DAC'inin performansı yetiyordu. Yani o tarz bir DAC'in Takstar Pro 82'yi besleyebileceğini düşünüyorum. Zaten Takstar Pro 82 dediğin gibi sürülmesi zor değil, MH752 de aynısı diye örnek verdim.

@FantastikTürk bu arada ben MH752 kullanıyordum, kendinden gelen USB DAC'inin performansı yetiyordu. Yani o tarz bir DAC'in Takstar Pro 82'yi besleyebileceğini düşünüyorum. Zaten Takstar Pro 82 dediğin gibi sürülmesi zor değil, MH752 de aynısı diye örnek verdim.
O tarz dediğiniz Apple gibi mi?

Apple DAC'te yanlış değilsem US, Eu sürumü falan vardı Vrms değişiyordu. Buradakilerin azmış 1 Vrms. Takstarda sıkıntı çıkarır mı?

Tatmin edecek düzeyde değil de ucuzundan yok mu ya şöyle yarı fiyatı falan... Gereksiz yere vaktinizi almayayım ona göre.
Edit: görmediyseniz diye ekliyorum.

2. el olmaz mı hocam? Bunlarda bozulacak, eskiyecek bir şey var mı ki?

Hani Apple dongle Windows ile ne kadar sorunsuz çalışır tartışılır ancak uygun olsun dersen evet Türkiye için en iyi seçeneklerden biri olabilir.

Çin'den 10 dolarlık aletler var onlara bakabilirsin.

Hani çok bütçem yok diyorsan zaten seçeneklerin kısıtlı. Ne önermeye kalkarsak 1300-1500₺'den aşağı pek bir alet öneremeyeceğiz.

Soundmagic A30 2.el sitelerinde 300-400₺'ye bulunuyordu tercih edilebilir.

Apple DAC'te yanlış değilsem us, EU sürumü falan vardı vrms değişiyordu. Buradakilerin azmış 1 vrms.

1vrms Apple cihazları haricinde 0.5Vrms'e düşüyor.

Ses kalitesi anlamında tatmin edecek olsa da ses şiddeti anlamında tereddüt ettirir.

Soundmagic A30 2.el sitelerinde 300-400₺'ye bulunuyordu tercih edilebilir.
Tek ilan vardı sahibinden 500 TL. Sıfır YD olduğunu iddia ediyor. Bunlarda çakma falan olur mu hocam? Bir de ses kalitesi bilgisayarın dahiliden iyi midir? Karşılaştırma amaçlı soruyorum.

Bir de hazır yakalamışken sorayım. Apple Music Android ile bit perfect dinlemenin yolu var mı? Ses kalitesini iyileştirmek adına ne yapılabilir?
Windows'ta Apple Music uygulaması dışında harici şarkılarımı Foobar ile Exclusive modda dinliyorum. Harici potansiyometre olmaması dışında ses kalitesi ve bit-perfect olması adına ne yapılabilir?
Uzun sorulari kısaymış gibi sordum ama biraz açıklayabilirseniz sevinirim. Pro 82 aldım amma başka bir şey yapmadım... Çok karışık görünüyordu, öğrenmeye vaktim olmadı bu konuları ya.

Tek ilan vardı sahibinden 500 TL. Sıfır yurt dışı olduğunu iddia ediyor. Bunlarda çakma falan olur mu hocam? Bir de ses kalitesi bilgisayarın dahiliden iyi midir? Karşılaştırma amaçlı soruyorum.

Yani doğal olarak bilgisayardan daha iyi olacaktır.

Çakma olacağını sanmıyorum açıkçası.

Bir de hazır yakalamışken sorayım. Apple Music Android ile bit perfect dinlemenin yolu var mı? Ses kalitesini iyileştirmek adına ne yapılabilir?

Şimdi harici bir DAC kullanacağından büyük ihtimalle Android'in kendi filtrelemesini iptal edecek bu sebeple bit-perferct dinleyebileceksin.

Yanlışım yoksa Uapp'lar da Android'in filtresini bypass edebiliyor ve Apple Dongle'nin vrms yarılamasını da çözüyorlardı.

Apple Music yeterinde sesi iyileştiriyor zaten bence senin tatlış bir EQ çekmekten başka elinden gelebilecek bir şey olmayacaktır.

Windows'ta Apple Music uygulaması dışında harici şarkılarımı foobar ile exclusive modda dinliyorum. Harici potansiyometre olmaması dışında ses kalitesi ve bit-perfect olması adına ne yapılabilir?

Zaten iyi bir DAC ve tatlış bir EQ ile isteklerini fazlasıyla karşılayacaksın.

Yeni konular

Geri
Yukarı