Taliban heyeti Ankara’ya geliyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Afganistan'daki radikal İslamcı Taliban hükümetinin Dışişleri Bakan Vekili Emirhan Muttaki, bugün Türkiye'de görüşmelerde bulunacak. Bu ziyaret, Taliban ile Türkiye arasındaki ilk temas olacak.

thumbs_b_c_13603599c7eacd9214ccba34b7848f42.jpg

Kaynak: Taliban hükümetinin Dışişleri Bakan Vekili Emirhan Muttaki Türkiye'ye geliyor

Sana göre ABD ve Avrupa terör örgütü, taliban gibi tipler değil. Baya baya terör örgütlerini savunuyorsun. Hepsi babanın oğlu belli ki.

Yahu taliban dediğimiz örgüt, Sovyetlere karşı savaşırken Amerika tarafından hibelenmiş bir milis grubuydu. Bunda sıkıntı yok. Daha sonra Amerika'ya karşı aktif politikaya giren taliban, el-kaide'yide desteklemesi ile birlikte terör örgütü sıfatı gördü. Burasıda tamam. Evet çoğu Amerika'nın orta doğuya girme projesiydi ve algı operasyonu da yaptı. E burasıda tamam. Ama bütün bunlar taliba'nın yine de terör sempatizanı olduğu ya da terör örgütlerine yardım etmediği gerçeğini değiştirmez. Taliban sovyetler döneminde olmasa da Amerika ile aktif savaşa girdikten sonra kesinlikle gözümde terör örgütü olarak durur.

Taliban'ı hala terör örgütü zannedenler var. Müslüman oldukları için sakal ve bıyıklarını ehl-i sünnet itikatına göre uzattıkları-kısalttıkları için onları DAEŞ ile eş değer görenler var. Eski Afganistan yönetiminin ihaneti sebebiyle ABD yıllardır Afganistan'da sömürü yaptı ve oranın halkından satılmış olanları kendi lehine çalıştırdı. Taliban senelerdir ABD'yi kendi topraklarından def etmek için uğraştı ve sonunda muzaffer oldular. Taliban, Afganistan'ın yerli halkının oluşturduğu bir örgütlenmedir. Tabi ABD ve batı medyası Taliban'ı terör örgütü gibi gösterdiği için bizim ülkemizde ki saflar da Taliban'ı terör örgütü sanıyor.

Türkiye'ye gelen Afganların ne Taliban ile ne de Türkiye ile hiçbir alakası yok. O Türkiye'ye gelen Afganların da kim oldukları ve ne için geldiklerini bu video'da çok güzel ve anlaşılır bir şekilde anlattı Abdurrahman Uzun.
Çay içerken okuyordum her taraf çay oldu gülüp püskürtmekten. :DDD Güzel fıkra sevgilim dostum sen aynen devam. Yani sana burada yazarım "Bilal'e anlatır gibi" anlatırım ama nafile olacağını biliyorum. O yüzden Vaya Con Dios..

Sana göre ABD ve Avrupa terör örgütü, taliban gibi tipler değil. Baya baya terör örgütlerini savunuyorsun. Hepsi babanın oğlu belli ki.
Ortadoğu'yu kan gölüne çeviren ABD nedir? Yıllardır İslam ülkelerinin bir halifeye bağlı olmasını hazmedemeyip de hilafetin kaldırılması için hamle üstüne hamle yapan İngiltere'nin de üyesi olduğu AB nedir? Afrika'da sömürü sistemini kuran ve Cezayirli halkı katleden Fransa'ya ağzını açamayan NATO ve BM nedir? Bunları göz ardı etmeniz de ayrı bir dava zaten...

Ortadoğu'yu kan gölüne çeviren ABD nedir? Yıllardır İslam ülkelerinin bir halifeye bağlı olmasını hazmedemeyip de hilafetin kaldırılması için hamle üstüne hamle yapan İngiltere'nin de üyesi olduğu AB nedir? Afrika'da sömürü sistemini kuran ve Cezayirli halkı katleden Fransa'ya ağzını açamayan NATO ve BM nedir? Bunları göz ardı etmeniz de ayrı bir dava zaten...

Orta Doğu ülkeleri geri zekalı olmasın? Birlik olsalardı? Hepsi birbirinden nefret ediyor. Yabancı güçler de gelip elbette çöker kaynaklara. Hayret yahu. Dediğin şeye bak. Biraz geniş düşün. Filistin'e bile destek hala daha yok. Bunca yıldır.

Çay içerken okuyordum her taraf çay oldu gülüp püskürtmekten. :DDD Güzel fıkra sevgilim dostum sen aynen devam. Yani sana burada yazarım "Bilal'e anlatır gibi" anlatırım ama nafile olacağını biliyorum. O yüzden Vaya Con Dios..
Dünya üzerinde sadece kendi görüşlerinizin %100 doğru ve eksiksiz olduğunu düşünen tiplersiniz. Bu zihniyet bir de yahudilerde var. Onlar da kendilerini üstün ırk olarak görürler. Tüm dünya onlara hizmet edecek gözüyle bakarlar. Pek de bi farkınız yok onlarla he.

@276324

E o zaman PKK ve FETÖ de Türkiye'nin yaptığı propagandalarla terör örgütü olmuş oluyor. Ben de onlara inanmadığımı söyleyip PKK iyi amaçlarla kurulmuş bir partidir desem ne dersin? Senin mantık oraya çıkıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı