Taliban'a destek veren Cumhuriyet Kadınları Derneği'ne tepkiler sürüyor

Taliban'ın Afganistan yönetimini ele geçirmesinin ardından Taliban yönetimi ülkemizde bazı kesimlerce olumlu karşılanmıştı. Bunlardan en ilginç olanı ise Cumhuriyet Kadınları Derneği'nin "Bağımsız Afganistanı tanıyoruz ve selamlıyoruz" başlıklı sosyal medya paylaşımı oldu. Paylaşımın ardından Cumhuriyet Kadınları Derneği'ne tepki yağdı.

Cumhuriyet Kadınları Derneği'nin paylaşımı:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Barış Yarkadaş'ın bu sabah TV100'de dernek başkanına tepkisi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dernekten istifa eden gazeteci Gülgün Feyman:
"Yayınlanmış olan bildiri nedeniyle böyle bir gereklilik duydum. Cumhuriyet Kaıdnları Derneği’nin Taliban’ı tanıyan bildirisi nedeniyle tepki gösterdim. Çok ciddi istifalar söz konusu. Eski şişli başkanı Müge Hanım ile görüşmelerimiz oldu, istifa dilekçemi de ona mail yoluyla gönderdim. Onlar daha önceden istifalarını vermişti. Biz Cumhuriyet ile kavgalı tüm sistemlerin savunulmasının karşısındayız. Fikir ve yol ayrılığı oldu orada kalmanın da bir anlamı kalmadı.”

Geçtiğimiz sene dernekten istifa eden derneğin eski başkanı Şenal Sarıhan:
“İstifadan sonra son açıklama sebebiyle istifalar olmuş ama sayıları hakkında bilgim yok. İstifa kararını yerinde buluyorum. Böyle bir kadın derneği olamaz. Laiklik mücadelesinin en önünde gitmiş bir dernekti bizim derneğimiz. Arkadaşlarımız adı sebebiyle derneğe sahip çıkmak istiyordu ama son genel kurulda başkan adayının özelikle kadın meselesiyle en ufak bir ilgisinin olmadığını gördük. Bugünkü karar doğru bir karardır bu anlayışı teşhir etmek gerekir, tarih bunu da önceki çalışmaları da yazacak. Bu dernek bir partinin arka bahçesi haline geldi. Perinçek ne söylerse CKD yönetimi de bunu söylüyor.”

Hepsine hediyem olsun.

51c9G4H+urL._AC_UL1080_.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı