"Tam Analog" Klavye

Merhabalar!
Siz de GTA V'de tuşa bastığınızda arabanın patinaj çekerek kalkmasından şikayetçi misiniz? Ya da o çok sevdiğiniz yarış simülasyonunda hızı sabitlemek için acceleration tuşuna bas çek yapmaktan bıktınız mı? Peki ya hiç "keşke şu tuşa ne kadar bastığımı algılasa da klavye, o kadar basmış olsa." diye düşündünüz mü?

Ben düşündüm, şikayetçiyim ve kesinlikle bıktım. Ve galiba bu sefaletimiz The Wooting One gibi saçma sapan bir ada sahip olan kurtarıcımız ile sona erecek!

Kısaca klavyede basınç sensörü diyebileceğim, onların da "Full Analog" yani Tam analog dediği bir özellik mevcut. Bu sayede modüler mekanik olan klavye bir tuşu ne kadar aşağı indirdiğinizi okuyor ve ona göre tepki veriyor. Aynı zamanda programlanabilir. Yani hassasiyetinden tut, oyun profili oluşturmaya kadar geniş de bir özelleştirme imkanı sunuyor.

Modüler Mekanik ne demek? Tuşları, switchi istediğiniz şekilde değiştirebilmeniz anlamına geliyor.

Ayrıca her bir tuşa ayrı renk atamanıza da olanak sağlıyor. Atadığınız özellikleri de kaydediyor.

İddiasına göre anti-ghosting özelliğine sahip ve hızı 1ms'ten fazla.

Bu kadar güzel özelliklere sahip bir klavyenin kötü ne yanı olabilir? Fiyatı. Basic modelini 159,99 Euro'ya ön sipariş edebilirsiniz. Premium modeli de 199,99 Euro.

Premium ile Basic modellerde de aynı klavyeyi alıyosunuz sadece paket büyüyor.

Paket içerikleri şöyle;

Basic:
-Klavyenin kendisi
-Flaretech switch
-Çıkarılabilir Kablo
-Ekstra 4 adet Red, 4 adet Blue switch

Premium:
-Klavyenin kendisi
-Red Flaretech switch
-Ekstra tam Blue set Switch
-Çıkarılabilir Kablo
-Ekstra 4 adet Red, 4 adet Blue switch

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha iyi bir fikrim var. XBox One Controller alıp PC'ye takın veya o fiyata direksiyon seti alın. Kaldı ki 160 Euro ve KDV'siz hali. 700 TL'ye rahatlıkla G27 ve üstü model bir direksiyon bulunabiliyor. Benim fikrim bu eğer amaç yarışmaksa.

Bu sadece yarışmak için değil, ben alınması gerekiyor diye de yazmadım. Çocukluğumdan beri düşünmüşümdür klavye ne kadar bastığımı algılasa diye, adamlar yapmış. Herkes Gamepad'de iyi olmuyor ya da tercih etmiyor bu arada. Ben F710 kullanıyorum mesela ama çoğu arkadaşım eline bile almamış doğru düzgün. :)

Ekran Alıntısı.PNG

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fiyatları şu an çok pahalı çünkü orjinal konsept ve seri üretimde değil. Bir kaç yıla, 5-10 kadar da değil, hem bu klavyenin seri üretime hazırlanması hem de fikrin yayılması ile fiyatları da ucuzlar. Tabii yine 40-50 dolar seviyesine inmez de 100-120 dolara kadar düşürebilirler diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı