Tam ekran modunda kriter dışı hatası

Mehmet2626

Centipat
Öncelik ile sağlıklı günler dilerim yeni bir sistem toplattırdım. ASUS 3200 işlemci, 8 GB RAM, 240 GB pioner SSD ve GTX 750 Ti ekran kartı. Eve geldim eski bilgisayardan kalan Casper marka monitör 18.5 Inc LED monitör vardı VGA bağlantı girişli monitörü bağladım açtım ekran çok yakın geldi.
Çözünürlük ayarlarını yaptım League of Legends oyununu indirdim girdim oyun içi çözünürlüğü ayarlıyıp tam ekran yaptığımda kriter dışı hatası alıyorum. GeForce expirnce ile oyunu optimize ediyorum giriyorum oyuna yüklenirken kriter dışı diyor. Sadece Windows modda açıyor oyunu, ekran kartı en son güncellemede. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle teşekkür ederim. Eski monitörler artık yeni anakartlarda uyumsuzluk yapabiliyor. Eğer iyi bir monitörü olan yani 75Hz 144Hz gibi monitörlere sahip olan tanıdığınız varsa orada test edin. Sorun monitörden ise yeni monitör alacaksınız :(

Tanıdığım yok ne yazık ki acaba ekran kartında mı bir sorun var anlamadım gitti kaç gündür araştırıyorum bulamadım ekran çözünürlüğünü yükselttiğim zaman twitch YouTube gibi videoları tam ekran yaptığımda yukarıda ve aşağıda siyah boşluklar kalıyor sorun monitörde ise yeni monitör alırım önereceğiniz bir model varsa sevinirim cevabınız için teşekkür eder sağlıklı günler dilerim
Ve masaüstü görüntü ayarını 1360x768 yapıyorum ekran yakın oluyor yazılar falan net oluyor videolar tam ekran oluyor oyuna giriyorum aynı çözünürlüğü seçip tam ekran yaptığımda tekrar kriter dışı hatası veriyor

Tanıdığım yok ne yazık ki acaba ekran kartında mı bir sorun var anlamadım gitti kaç gündür araştırıyorum bulamadım ekran çözünürlüğünü yükselttiğim zaman Twitch YouTube gibi videoları tam ekran yaptığımda yukarıda ve aşağıda siyah boşluklar kalıyor sorun monitörde ise yeni monitör alırım önereceğiniz bir model varsa sevinirim cevabınız için teşekkür eder sağlıklı günler dilerim.
Ve masaüstü görüntü ayarını 1360X768 yapıyorum ekran yakın oluyor yazılar falan net oluyor videolar tam ekran oluyor oyuna giriyorum aynı çözünürlüğü seçip tam ekran yaptığımda tekrar kriter dışı hatası veriyor.

Tabi sorun monitörde dediğim gibi yeni anakartlar eski monitörleri desteklemiyor. Fiyat söyleyin öneriyim?

Çok abartı olmayan fiyatlar olabilir 1. 000 - 1.500 arası olabilir yakın fiyatlarda olabilir fark etmez güzel bir şey olsun istiyorum çok anlamadığım için.

1.https://www.n11.com/urun/rampage-rm-144-245-144-hz-1ms-hdmidisplay-freesync-full-hd-led-monitor-1073539?magaza=rana-toys-office&gclid=EAIaIQobChMIsYe0iZ2G6QIVj6iaCh26owR4EAkYAiABEgISuPD_BwE&gclsrc=aw.ds
2.https://www.n11.com/urun/samsung-lc24rg50fqmxuf-24-144hz-4ms-displayhdmi-full-hd-freesync-curved-monitor-921846?magaza=yenisey&gclid=EAIaIQobChMIldSuqZ2G6QIVlI4YCh1agQoUEAkYCCABEgIwpvD_BwE&gclsrc=aw.ds.
3.https://www.google.com.tr/search?bih=625&biw=1024&hl=tr&tbm=shop&ei=H5GlXtL2GqqMmwW_jb-IDA&q=144hz+monit%C3%B6r+asus&oq=144hz+monit%C3%B6r+asus&gs_l=psy-ab-sh.3..0.2625.3061.0.3306.5.3.0.2.2.0.213.213.2-1.1.0....0...1c.1.64.psy-ab-sh..2.3.220....0.Z4-KwskoZR4#spd=9249483954576098581
Bunlara bakabilirsin.
Çok abartı olmayan fiyatlar olabilir 1. 000 - 1.500 arası olabilir yakın fiyatlarda olabilir fark etmez güzel bir şey olsun istiyorum çok anlamadığım için.

1. Samsung Lc24rg50fqmxuf 24" 144hz 4ms (display+hdmı) Full Hd Freesync Curved Monitör Fiyatları ve Özellikleri
2. Rampage Rm-144 24.5" 144 Hz 1ms (hdmı+display) Freesync Full Hd Led Monitör Fiyatları ve Özellikleri
3. ASUS VP249QGR 23.8" Full HD IPS Çerçevesiz 1MS 144Hz Adaptive-Sync (FreeSync) | Trendyol
Bunlara bakabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı