Tam ekran pencere modu ve oyun çözünürlüğü gözükmüyor

baromir07

Picopat
Daha fazla  
Normalde hiç sıkıntı yoktu yeni 555.85 sürücüsü yayınlanınca PC kafayı yedi bende formatladım. Şimdi oynadığım oyunları ve kullandığım programları ben daha yüksek FPS almak için 1920x1080 de kullanıyordum borderless seçeneğiyle normalde çözünürlüğüm 2K. Formattan sonra temiz kurulumu bitirip oyuna girince bana zorunlu olarak 2K'yı seçtiriyor değiştirince de ekranın ortasına küçültüyor. Tam ekran pencereli seçiyorum yine olmuyor. Alt enter yapıyorum bu sefer büyütüyor ancak uygulamayı alt sekmeye alıyor ve hiç göstermiyor. Tıklayıp açınca 1 saniye gösteriyor sonra tekrar sekmeye geçiriyor. NVIDIA üzerinden ölçeklendirmelerde önceden 1920x1080 seçeneği varken şimdi orasıda zorunlu olarak 2K'yı gösteriyor önceden gösterdiği seçenekleride kaldırmış. Dışarıdan bir program falan kurmadım Windows'un kendi güncellemeleri ve laptopu aldığım firmanın gönderdiği driverlar var sadece. Araştırıdım ancak her kafadan bir ses çıkıyor ve işe yaramıyor.

Ek not:

+ Ekran çözünürlüğü ayarlardan 1920XX1080 almak istemiyorum çünkü çok kötü gözüküyor ben 2K ekranı kullanırken uyarlama ile düşük çözünürlükte kullanmak istiyorum.

+ NVIDIA denetim masadında görüntü ayarlarından tam en boy yerine tam ekranı seçtim yine aynı şekilde devam ediyor.

+Bir şey fark ediyor mu bilmiyorum işlemlerde explorer.exe bulmuyor yani çalışıyor olarak gözükmüyor.

+Oyunu pencere moduna alırsam çözünürlük değiştirme geliyor ama çerçevesiz tam ekran seçeneği gözükmüyor.

+Oynadığım oyunlar Diablo 4 / star citizen gibi ağır oyunlar bu yüzden düşük çözünürlüğe geçmek beni 40 FPS'den sabit 60'a çıkarıyordu bu yüzden önemli.

Laptop özelliklerim:

13700H RTX4070 lisanslı Windows 10 tam model slayer 3 10XL VIA GameGaraj.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı