Tam olarak algılanamayan bozuk HDD'den veri kurtarma

Tatsız

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Elimde bad sektörler içeren, en son Windows 10'un otomatik onarma işleminden sağ çıkamayıp içindeki işletim sistemleri çöken 6-7 yıllık bir HDD var. Bilgisayarda takılıyken BIOS ekranında markası ve modeliyle beraber gözüküyordu ancak içeriğini okuyamıyordum. Dahili depolama birimlerini harici disk gibi kullanmaya yarayan kutulardan aldım ve şu an o şekilde okumaya çalışıyorum. Kutunun ışığı yanıyor, klasik HDD çalışma sesi geliyor, bilgisayara takıldığında yeni cihaz takılma bildirim sesi geliyor ama bilgisayarımdan bakıldığında disk gözükmüyor. Aygıt yöneticisinden kontrol ettiğimde ise aşağıdaki fotoğrafta görebileceğiniz şekilde gözüküyor. Aygıt yöneticisindeyken cihazın ayrıntılarına tıkladığımda ise yanıt vermiyor.
Yedekleme imkanı bulamadığım bu veriler benim için gerçekten önemliler, ne yapabilirim?

Dosya Ekleri

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    6,6 KB · Görüntüleme: 31
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    15,8 KB · Görüntüleme: 26
  • Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    21,9 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi yöntemleriniz ile diske erişmek imkansız gibi bir şey artık. Veri kurtarma merkezlerine gitmeniz gerekiyor. Siz yinede veri kurtarma programları ile diski görmeye çalışın. Göremezseniz yapabileceğiniz bir şey kalmaz.

Geri
Yukarı