(Tamamlandı) Ev yapımı ekran kartı dik tutucu çalışması

Kasa delinip o çubuğun geçebileceği bir delik yapılabilir mi acaba?
Stand olarak kasayı mı kullanacaksın yani? Delik açıp çubuğu taktın, altından üstünden somun atıp sıkıştırırdın ve sabitledin. Resimde görülen çukurları da açman gerekecek ki biraz zor olabilir ve kasaya hasar da verebilir. Kartın ayakları o çukurlara girmeli ki sağa sola oynamasın.

2323.png

Stand olarak kasayı mı kullanacaksın yani? Delik açıp çubuğu taktın, altından üstünden somun atıp sıkıştırırdın ve sabitledin. Resimde görülen çukurları da açman gerekecek ki biraz zor olabilir ve kasaya hasar da verebilir. Kartın ayakları o çukurlara girmeli ki sağa sola oynamasın.

Eki Görüntüle 633568
Aynen öyle, sadece sormak istedim. Yapılabilirse çok daha güzel olur bence. Standınız fazla kalın kalmış, böyle şeylerde güzellik temel unsur olduğu için amacına pek de ulaşamadığını düşünüyorum ama bir yerden de başlamak lazım tabi. Elinize, emeğinize sağlık.

Çalışmaya yeni bir soluk katıyorum. Tahta parça yerine 20x10x1 cm pleksi kestirdim ve çevresini RGB şerit ile kaplamayı planlıyorum. Çalışma sonrası buna benzer bir şey ortaya çıkacak.

IMG_20210919_213919.jpg
IMG_20210919_214024.jpg
IMG_20210919_214007.jpg
IMG_20210919_213936.jpg

IMG_20210919_214038.jpg

GÜNCELLEME

Şerit LED montajı dışında her şey tamamlandı. Pleksinin iki tarafına da buzlu cam folyosu yapıştırdım. Ayak olarak kaydırmaz keçe kullandım. İkişer tane yapıştırdım ki çubuğun altındaki somun kasaya temas edip çizmesin diye. Uzatma kablosunun takıldığı yerin altına kartın ağırlığını dengelesin diye destek koydum. Sadece şeritin kalan kısımını saklamak için bir şeyler düşünüyorum şu an.

IMG_20210925_152529.jpg
IMG_20210925_152558.jpg
IMG_20210925_152641.jpg
IMG_20210925_153541.jpg

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Bitmiş halini geniş çekim atar mısınız?

Ve sıcaklıkları etkilemediğine emin misiniz? GPU sabit ama anakarta sıcak hava üflediğinden işlemci, güç beslemeleri ve özellikle chipset sıcaklığı artmış olabilir.

@FantastikTürk 3 sene önce kullanıyordum bu şekil. Şimdi başka kart aldığımdan standart montajda kullanıyorum. Sıcaklıklarda anormal bir şey gözlemlediğimi da hatırlamıyorum.

Buradaki şeffaf pleksiden yapılmış olanı. Sonradan buz beyazı pleksi kullanarak da yaptım o daha güzel göründü.

@FantastikTürk 3 sene önce kullanıyordum bu şekil. Şimdi başka kart aldığımdan standart montajda kullanıyorum. Sıcaklıklarda anormal bir şey gözlemlediğimi da hatırlamıyorum.

Buradaki şeffaf pleksiden yapılmış olanı. Sonradan buz beyazı pleksi kullanarak da yaptım o daha güzel göründü.

Konunun eski olduğunu fark etmedim kusura bakmayın.

Elinize sağlık.

Yeni konular

Geri
Yukarı