Çözüldü Tamir edilen RX 570 2 GB ekran kartında ne kadarlık performans düşüşü olur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yusuf0.5

Centipat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
SanDisk 240GB 2x
Ekran kartı
Rx 570 MSI armor 4gb
Anakart
Msi H310m pro
İşlemci
İ3 9100f
Ekran kartım bozulmuştu ve güvendiğim bir servise gönderdim kart chipset arızası varmış ve VRAM'lar değişmesine rahmen aynı hata alıyormuş chipset değişmesi vs çok sıkıntılı işler 2 GB düşürülmesine karar verdim ve kart 2 GB halinde tamir oldu. Oyunlarda ortalama kaç FPS alırım veya ne kadar bir düşüş olur.(kart orijinalinde 4 GB )

Çözüm
VRAM'den dolayı problem yaşayabilirsiniz çünkü 2 GB VRAM günümüzü boş verin 2019 şartları için dahi yetersiz fakat eğer düzgün iş yaparlarsa neredeyse aynı FPS değerlerini alırsınız.

Gönderdiğim firma chipsetten dolayı VRAM deişimi işe yaramadığını söylüyor. Chipset arızası FPS düşüşüne sebep olur mu?

Dünyada RX 570 2 GB kullanan yok, en iyisi sen bize söyleyeceksin performans değişimini.

Vallahi hocam deendim yeni ulaştı kart elime fazla bir oyun yüklü olmadığı için deneyemdim. 30 FPS düşüş var gibi duruyor.

Düzgün tamir edilirse pek sorun olmaz maksimum 5-10 FPS fakat dediğim gibi lisanslı teknik servis gibi yerlere yollayıp VRAM'den feragat etmeden tamir etmeye çalışsaydınız.

Profix elektronik e göndermiştim 3ay garanti vermişlerdi.

Vallahi hocam deendim yeni ulaştı kart elime fazla bir oyun yüklü olmadığı için deneyemdim. 30 FPS düşüş var gibi duruyor.

Profix elektronik :D amacım bir yeri karalamak değil ama açık açık amcaoğlu bize sorun yapmadılar yauuvvv la başlayan bir diyaloğu gösteriyor.

3 ay bitmeden geri yollayın bu yandı öldü parçalandı deyip belki harcadığınız parayı iade ederler.

Profix elektronik :D amacım bir yeri karalamak değil ama açık açık amcaoğlu bize sorun yapmadılar yauuvvv la başlayan bir diyaloğu gösteriyor.

Vallahi bana tavırları iyi geldi kaba bir dili yoktu ensa biligisarla eski bir ekran kartımla yolum düştü düşmez olsaymış keşke ama profix kalite olarak da güzel bir yerdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı