Tamirci beni dolandıryor mu?

Aynı kasaya
İşlemciyi nasıl sökmüş dizüstünden? Hadi bazı eski dizüstülerde sökülüyor, harici grafik kartını nasıl söktü?

Ön yargılı olmak istemem ama dolandırmayan mahalle bilgisayarcısı görmedim ben.
Eski laptopların bazılarında aynı kasaya aynı anakartın üzerinde farklı donanımlar takılı olur. Anakartlar kasalara uyar. Ama adam nasıl bulmuş gerçekten ilginc tebrik etmek lazım. Ayrıca adam kazıklamamış her anakartın çipseti reballing olmaz veya ısıtmayla çalışmaz o da tamamen değiştirmiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı kasaya
Eski laptopların bazılarında aynı kasaya aynı anakartın üzerinde farklı donanımlar takılı olur. Anakartlar kasalara uyar. Ama adam nasıl bulmuş gerçekten ilginc tebrik etmek lazım. Ayrıca adam kazıklamamış her anakartın çipseti reballing olmaz veya ısıtmayla çalışmaz oda tamamen değiştirmiş.
. Eskiden AMD-A4-5000 ve harici grafik kartı vardı, tamir işlemi gördükten sonra ise AMD E1-1200 işlemcisini takılı olduğunu gördüm üstelik harici ekran kartımda yoktu. Bu normal gibi gözükebilir ama kendisi tamir etmeden sana ilk günkü gibi yapacağım aynısı olacak demişti, ayrıca beni fiyat hakkında bilgilendirmek için kullanacakları işlemcinin linkini attılar. Linkteki işlemci (AM5000IBj44HM) eski işlemcinin birebir aynısı idi bunu gördüğümde daha da beklentiye girmiştim çünkü eski bilgisayarımın performansı bana yetecekti
Arkadaşın dediğini iyi okuyun.

Benim yazdığımıda siz bir daha okuyun.
Konu sahibi arkadaşa daha üst düzey bir işlemci vaat edilmiş ve parasını da almış. Buna rağmen gidip daha düşük işlemci takmış üstüne harici ekran kartını da götürmüş. Net dolandırıcılık bu.
Tamirin ücretini alırken AMD A4-5000 üzerinden aldı iki işlemcinin arasında yaklaşık 400TL gibi bir fark var.

Konu sahibi arkadaşa daha üst düzey bir işlemci vaat edilmiş ve parasını da almış. Buna rağmen gidip daha düşük işlemci takmış üstüne harici ekran kartını da götürmüş. Net dolandırıcılık bu.
Ne tamirden ne teknik konulardan ne okuduğunuzu anlamadığımız belli. Adamın ne yapmis olabileceğini bunun karşılığını da aldığını yazdim. Bozuk çipli ekran kartini ne yapsın? Anakart üzerindeki işlemci ne işine yarayacak?

Ne tamirden ne teknik konulardan ne okuduğunuzu anlamadığımız belli. Adamın ne yapmis olabileceğini bunun karşılığını da aldığını yazdim. Bozuk çipli ekran kartini ne yapsın? Anakart üzerindeki işlemci ne işine yarayacak?

Ustayla yazışmaları yeniden okudum kendisi 2 işlemci denedi 2.sin de uyduğunu söyledi ilk denemede sanırım AMD A4-5000 almış arızalı çıkınca masraf yapmayıp elindeki anakart ile uygun işlemci almış. Toplam 1000 lira kadar harcanmış 2 işlemci alınmış ilki arızalı çıkmış. İki sorum olacak işlemciyi test etmeden önce anakartta problem olup olmadığı anlaşılıyor mu?
Sıfır alınan işlemci arıza çıkarır mı?

Ustayla yazışmaları yeniden okudum kendisi 2 işlemci denedi 2.sin de uyduğunu söyledi ilk denemede sanırım AMD A4-5000 almış arızalı çıkınca masraf yapmayıp elindeki anakart ile uygun işlemci almış. Toplam 1000 lira kadar harcanmış 2 işlemci alınmış ilki arızalı çıkmış. İki sorum olacak işlemciyi test etmeden önce anakartta problem olup olmadığı anlaşılıyor mu?
Sıfır alınan işlemci arıza çıkarır mı?

Belli ki usta ile aramızda iletişimsizlik olmuş bana daha düşük performansta işlemci takacağını söylemedi, anakart ve işlemci tamamen değişmiş ve malzeme fiyatına ilk denediği işlemcinin de fiyatını ekleyerek bana fiyat çıkarttığını düşünüyorum. Anakarttan harici grafik kartı sökülebiliyorsa olan ekran kartına oldu.

Cevaplarınız için teşekkür ederim <3

Son düzenleme:
O işlemciler sıfır alınabilen parçalar değil anakartın üzerinde lehimli olur. Onu yerinden sökmek başka anakarta montajlamak çok kolay değil. Genelde tamirciler başka PC'den söktükleri kasaya uyumlu anakartları takarlar.

Galiba konuyu açıklığa kavuşturacak video.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı