Mosfet arızası için tamirci

Hocam bence ekran kartınızın servisine gönderin. Garanti kapsamında bile olmasa emin ellerde olur ekran kartınız.
Hocam ekran kartim sağlam bir şekirde servise gönderdim displayport tamiri için ama kartimi garanti etiketi kulcalanmiş dediler serviş dışı biraktalar hatta tamir için 90+kdv dolar bir bütçe istediler bende red ettim kart elime geçtiğinde çalişmaz hale geldi mosfet baya isiniyordu kisa devre ettim mosfedi çalişti ama fazla kalmadı şimdi arizali.kart görüntü veriyor ama bios yükleyince görüntüyü kesiyor bu mosfet arizasi yüzünden.
Garantisi varsa uğraşmayın gönderin, mosfetin numarasını googlede aratın aynı değerlerde herhangi numara farketmeksizin takıp geçin
Hocam mosfet hangi sağlam hangisi değil onu tespit edemem bide mosfetler gidince opamp onu bozuyor bunlari tespit etmek için iyi ekipmanlar ve tamirci lazim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı