Tamirden gelen bilgisayarın sıcaklık değerleri çok yüksek

iErenVortex

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 9400F - ASUS Rog Strix GTX 1050 Ti - 8GB DDR4 2133 MHz Ram - 240GB SSD 300GB HDD
Merhaba arkadaşlar, benim ekran kartım 2. defa yandı ve dün tamir edildi. Eve geldikten sonra bilgisayarı açtım ve açılırken normalde 40 derece açılan bilgisayar şimdi 60 derece ile açıldı. Sonrasında Google Chrome'u açtım ve derece 70'in üstüne çıktı. Ardından Valorant gireyim dedim ve derece 105'lere çıktı. Korkup kapattım bilgisayarı. Sonrasında yapan bilgisayarcıya sordum, muhtemelen ısı sensörleri bozulmuştur dedi. Sıcaklık arttığında elini kasaya koy, sıcak ise sorun var demektir dedi ancak sıcaklık yok denecek kadar az ve açıkçası oyuna girmeye de korkuyorum. Çünkü bir daha bozulursa tamir edilmeme şansı var. Sizce ne yapayım, önerileriniz nelerdir? Şimdiden teşekkürler.

Laptop değil, masaüstü.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak modlar doğru yapmış, başlıkta laptop yazıyor. :)

Ekran kartının macununda bir sıkıntı olabilir diye düşünüyorum, arayıp macunu yenilemiş mi diye sorabilirsiniz.

Bahsettiğiniz sıcaklık işlemcinin mi ekran kartının mı?

105 derece ekran kartı hiç duymamıştım çünkü.

Bahsettiğiniz sıcaklık işlemcinin mi ekran kartının mı?
ekran kartının ayrıca laptop değil dediğim gibi masaüstü veya kasalı işte ne anlarsanız artık

Kilosu 20 lira olan macundan sürmüştür tamir eden kişi.
bilmiyorum her şeyi tamir ettim fanı değiştirdim vs demiş babama. ayrıca ben dedim ekran kartını değiştirelim diye ancak beni dinlemediler.

Çok dandik bir termal macun sürmüş olabilir veya kartın soğutma sistemini düzgün takmamış olabilir.

Çok dandik bir termal macun sürmüş olabilir veya kartın soğutma sistemini düzgün takmamış olabilir.
Bana şey dedi ısı sensörlerinde sorun olabilir dedi elini kasaya koy sıcaksa getir yeniden bakalım dedi bilgisayar 102 dereceyken elimi koydum ekran kartının olduğu yere o kadar da sıcak değildi ve zaten gerçekten 102 derece olduysa kendisini kapatması gerekmez mi?

Arkadaşlar sorunu anladım ekran kartının fanı dönmüyor konu kilitlenebilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı