Tamire giden telefonun şifresi istendi

area51

Centipat
Daha fazla  
Telefonumu tamire götürdüm kapanmıştı ve açılmıyordu bunun için verdim benden şifre istediler bende eve gelince düşündüm ne için şifre istediler çünkü zaten kilit ekranı gelince yaptıklarını anlıyorlar. Test etmeleri gereken bir şey kalmıyor. Sizce vermekte yanlış mı yaptım? Söylerseniz sevinirim. Biraz endişeliyim bu konuda.

Vallahi bizim eski evin mahallesindeki telefoncu tanıdığı birine ne fotoğraflar çıkıyor o telefonlardan biliyor musun diye bir muhabbet açmıştı 2 hafta sonra dükkanı kapattılar yakalandılar mı bilmiyorum ama herkes temiz değil.

Vallahi bizim eski evin mahallesindeki telefoncu tanıdığı birine ne fotoğraflar çıkıyor o telefonlardan biliyor musun diye bir muhabbet açmıştı 2 hafta sonra dükkanı kapattılar yakalandılar mı bilmiyorum ama herkes temiz değil.

Abi çok içimi rahatlattın sağ ol.

Son düzenleyen: Moderatör:
Abi çok içimi rahatlattın sağ ol dhsahdsahdsahd

Sorun olmaz. Ben de şifremi kaldırıp göndermiştim. Not defterinin içerisinde kredi kartı bilgileri vardı. Fotoğraflarda da önlü arkalı kredi kartı fotoğrafı vardı.

Endişelenmeye gerek yok. Yetkili servis bile ister. Sonuçta ulaşmak için gerekli. Onlar kırarsa telefonda bir şey kalmaz.
Yetkili servis dışında diğer telefon tamir servisleri sizden bu bilgiyi isterse endişelenmeye gerek var. Bağlı olmaları gereken yasal zorunlulukları görmezden gelebiliyorlar. Bilgilerin kopyalanması ve hatta dağıtılması konusunda binlerce emsal var.

Şifreyi vermek zorunda değildiniz. Yetkili servis harici hiçbir telefon tamircisine güvenmeyin.

Yetkili servis dışında diğer telefon tamir servisleri sizden bu bilgiyi isterse endişelenmeye gerek var. Bağlı olmaları gereken yasal zorunlulukları görmezden gelebiliyorlar. Bilgilerin kopyalanması ve hatta dağıtılması konusunda binlerce emsal var.

Şifreyi vermek zorunda değildiniz. Yetkili servis harici hiçbir telefon tamircisine güvenmeyin.
O zaman gitmezsiniz olur biter. Adama gidiyorsan şifreyi de vereceksin.

O zaman gitmezsiniz olur biter. Adama gidiyorsan şifreyi de vereceksin.
Kilit ekranının açılması gerekecek seviyede bir arıza varsa bile bu kadar basit yöntemlerle şifre isteyip işlemlere devam edemez. Burada zaten yasal olarak bir boşluk var. Yetkili servisler iyi ya da kötü denetleniyor fakat müdürü ve çalışanı kendisinin olduğu bir atolyede KVKK'yı umursama seviyesi tamamen tercihe bağlı. Şifreyi teslim etmenizle birlikte tüm kişisel verilerinizi ellerine bırakıyorsunuz. Tabii tercih yine müşterinin.

Kilit ekranının açılması gerekecek seviyede bir arıza varsa bile bu kadar basit yöntemlerle şifre isteyip işlemlere devam edemez. Burada zaten yasal olarak bir boşluk var. Yetkili servisler iyi ya da kötü denetleniyor fakat müdürü ve çalışanı kendisinin olduğu bir atolyede KVKK'yı umursama seviyesi tamamen tercihe bağlı. Şifreyi teslim etmenizle birlikte tüm kişisel verilerinizi ellerine bırakıyorsunuz. Tabii tercih yine müşterinin.
Aynen öyle. Güvenilir yerler tercih edilmelidir.

Keşke ne için istediklerini sorsaydınız. Telefon elinize geldikten sonra değişen uygulama vb. var mı kontrol etmenizi tavsiye ederim.
Galerisine baktığını öğrenen biri çakıyı böbreğine saplamıştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı