Tamire gönderilmiş Note 8 cihazın içerisine erişebilirler mi?

Zerolite

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Dostlar selam, babam kendi düşürüp bozduğu için benim eski telefonu batarya ve şarj soketi tamirine götürmüş. Ancak ben bu telefonu sıfırlamadım, içerisinde kripto cüzdanından tut banka uygulamaları, fotoğraflar mesajlar vb var. Cihazda parmak izi ve desen kilidi vardı en son. Cihazın kilidini bir şekilde açabilirler mi? Adam istese Gmail ile onay vererek her şeyimi aktarabilir. Burada babamında ihmali var sormadan gitmiş götürmüş.

Cihaz: Redmi Note 8

Hayır. Sadece depolama arabirimini söküp başka entegreye lehimlerlerse. Bence o kadar işsiz değillerdir.

Dostlar selam, babam kendi düşürüp bozduğu için benim eski telefonu batarya ve şarj soketi tamirine götürmüş. Ancak ben bu telefonu sıfırlamadım, içerisinde kripto cüzdanından tut banka uygulamaları, fotoğraflar mesajlar vb var. Cihazda parmak izi ve desen kilidi vardı en son. Cihazın kilidini bir şekilde açabilirler mi? Adam istese Gmail ile onay vererek her şeyimi aktarabilir. Burada babamında ihmali var sormadan gitmiş götürmüş.

Ekran kilidi koyduysanız açamazlar içeriğe de bakamazlar. Ama ekran kilidi girilmeden bile bazı mesajların maillerin ya da uygulamalardan gelen bildirimler aktifse onları görebilirler. (Mesajın detaylarını değil ama başlığını vs sanırım görebilirler)

Ben pil değişimi için telefoncuya götürmeden önce o bildirimleri de kapatarak götürdüm mesela.

Usb ayıklamayı kapat sonrasınde parmak izi ekle bakamazlar.

Test için açmaya ihtiyaç duysa bile yaptığı tek şey batarya ve şarj soketimi değişimi olduğu için cihazı kilit ekranında da test edebilir. Kilidi açmakla uğraşmaz diye düşünüyorum. Hele kısa sürede tamiri bittiyse zaten içeriğine bakmaya tenezzül etmemiş demektir.

Hocam tamirciler güvenilirse sıkıntı yok. Bizim tamirci 2 yıl önce annemin bozuk 7 Plus'ının ekranını açacakken kırdı. Biz de para ödemeden değiştirttik. Üstüne telefon içi de bozulduğundan 3 bin liraya satamadık. Telefoncu da yeni telefon alırken 7 Plus'u 300 liraya aldı.

USB ayıklamayı kapat sonrasınde parmak izi ekle bakamazlar.

Hocam sence öyle bir şansım var mı? Haberim olmadan götürülmüş parmak izi ve desen vardı. Dediklerinizi yapmam maalesef mümkün değil.

Hocam tamirciler güvenilirse sıkıntı yok. Bizim tamirci 2 yıl önce annemin bozuk 7 Plus'ının ekranını açacakken kırdı. Biz de para ödemeden değiştirttik. Üstüne telefon içi de bozulduğundan 3 bin liraya satamadık. Telefoncu da yeni telefon alırken 7 Plus'u 300 liraya aldı.
Bir bilgim yok maalesef daha önce tamir ettirdiği yere götürdü diye biliyorum. Dediğim gibi benim bilgi dahilimde olmadan gelişmiş olaylar.

Geri
Yukarı