Çözüldü Tamperli cam nereden bulunur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

borghesia

Hectopat
Yer
İlkadım, Samsun
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 2080 - 2600X
PC'nin fazla ısındığını fark edip cama bir elimle ne kadar ısınmış falanından el attım. Attığım gibi tamperli cam patladı, gerçekten patladı yüksek bir sesle. Elim ve kolum boydan boya şarapnel yemiş gibi yara bere oldu. Sonuç olarak kırıldı, kasa da boşta kalamaz. Yenilemem gerekecek ama araştırdım herhangi bir satıcı bulamadım. Özel olarak mı yaptırıyoruz bunları. Ek olarak ben böylesine tehlikeli bir şeye bir daha kullanmam da önermem de. Yukarıda olsaydı kasa yüzüm gözüm param parça halde olacaktı. O yüzden normal cam kesitirip takmayı düşünüyorum. Bunun bir zararı olur mu? Daha mı iyi soğutuyor bu tamperli cam olayı, yoksa tamamen masraftan kaçınma mı?

Çözüm
Pleksiye biraz baktım da, sıcağa dayanıklı olur mu bu pleksi?
Türleri vardır ama 100 derecenin pek dert olmaması gerek. Forumda kullananlar var. Bazıları internetten alıp aldıkları yeri yazmışlardı. Pleksiden şikayet edeni görmedim ben.
Görseldeki alet alüminyum doğrama kesiyor. Pleksi camı var. Ne kadar ısı aldığını pek bilmiyorum ama dediğim gibi sorun çıkarmaması lazım.
_mg_0831-8.jpg
Patlaması için üretilen bir camdan mı bahsediyoruz? Birkaç kullanım amacı vardır. Bunlardan biri de bu. İnsanların bir yerleri kesilmesin diye kırıldığında tabiri caizse tuzla buz olur.
Tuzla buzdan ziyade gerçekten bir el bombası .

Patlaması için üretilen bir camdan mı bahsediyoruz? Birkaç kullanım amacı vardır. Bunlardan biri de bu. İnsanların bir yerleri kesilmesin diye kırıldığında tabiri caizse tuzla buz olur.

Dostum arkadaşımdaki sistem 80 90 derece arasında çalışıyor günde ortalama 15 saat oyun oynuyor 1.5 senedir bir sorun yaşamadı. Arkadaşın başına gelmesi şaşırttı beni ayrıca kullanım amacını bilmiyordum bilginiz için teşekkür ederim.

Tuzla buzdan ziyade gerçekten bir el bombası .
Kırıldığı gibi yere düşer. Normali bu şekildedir. Ben de bir kere kırdım. Elimde dik olarak taşırken. Şu videodaki gibi oldu.

@RotasızBey ısıya ve darbeye normal camdan daha dayanıklıdır. Yüksek ısıda özel yöntemle fırınlanarak oluşturuluyor zaten. Kırılmasının sebebi ısı değil. Muhtemelen kenarından olan darbe. Konu sahibinin düşündüğü gibi vidalarıyla alakalı da olabilir. Umarım üretici firma metal vida kullanacak kadar süper zeka değildir. Çevresine plastik kullanılarak metal vida kullanılabilir ama ben üretsem yine de tercih etmemeye çalışırdım.

Kırıldığı gibi yere düşer. Normali bu şekildedir. Ben de bir kere kırdım. Elimde dik olarak taşırken. Şu videodaki gibi oldu.

@RotasızBey ısıya ve darbeye normal camdan daha dayanıklıdır. Yüksek ısıda özel yöntemle fırınlanarak oluşturuluyor zaten. Kırılmasının sebebi ısı değil. Muhtemelen kenarından olan darbe. Konu sahibinin düşündüğü gibi vidalarıyla alakalı da olabilir. Umarım üretici firma metal vida kullanacak kadar süper zeka değildir. Çevresine plastik kullanılarak metal vida kullanılabilir ama ben üretsem yine de tercih etmemeye çalışırdım.

Metal vidalar kullanmışlar. Pleksiye biraz baktım da, sıcağa dayanıklı olur mu bu pleksi?

Anladım dostum arkadaş sıcaklıktan bahsedince öyle düşündüm.
@Vavien. sizi etiketledim konuma bekliyorum. 😊

Pleksiye biraz baktım da, sıcağa dayanıklı olur mu bu pleksi?
Türleri vardır ama 100 derecenin pek dert olmaması gerek. Forumda kullananlar var. Bazıları internetten alıp aldıkları yeri yazmışlardı. Pleksiden şikayet edeni görmedim ben.
Görseldeki alet alüminyum doğrama kesiyor. Pleksi camı var. Ne kadar ısı aldığını pek bilmiyorum ama dediğim gibi sorun çıkarmaması lazım.
_mg_0831-8.jpg

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı