Çözüldü Tamperli cam nereden bulunur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

borghesia

Hectopat
Yer
İlkadım, Samsun
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 2080 - 2600X
PC'nin fazla ısındığını fark edip cama bir elimle ne kadar ısınmış falanından el attım. Attığım gibi tamperli cam patladı, gerçekten patladı yüksek bir sesle. Elim ve kolum boydan boya şarapnel yemiş gibi yara bere oldu. Sonuç olarak kırıldı, kasa da boşta kalamaz. Yenilemem gerekecek ama araştırdım herhangi bir satıcı bulamadım. Özel olarak mı yaptırıyoruz bunları. Ek olarak ben böylesine tehlikeli bir şeye bir daha kullanmam da önermem de. Yukarıda olsaydı kasa yüzüm gözüm param parça halde olacaktı. O yüzden normal cam kesitirip takmayı düşünüyorum. Bunun bir zararı olur mu? Daha mı iyi soğutuyor bu tamperli cam olayı, yoksa tamamen masraftan kaçınma mı?

Çözüm
Pleksiye biraz baktım da, sıcağa dayanıklı olur mu bu pleksi?
Türleri vardır ama 100 derecenin pek dert olmaması gerek. Forumda kullananlar var. Bazıları internetten alıp aldıkları yeri yazmışlardı. Pleksiden şikayet edeni görmedim ben.
Görseldeki alet alüminyum doğrama kesiyor. Pleksi camı var. Ne kadar ısı aldığını pek bilmiyorum ama dediğim gibi sorun çıkarmaması lazım.
_mg_0831-8.jpg
PC'nin fazla ısındığını fark edip cama bir elimle ne kadar ısınmış falanından el attım. Attığım gibi tamperli cam patladı, gerçekten patladı yüksek bir sesle. Elim ve kolum boydan boya şarapnel yemiş gibi yara bere oldu. Sonuç olarak kırıldı, kasa da boşta kalamaz. Yenilemem gerekecek ama araştırdım herhangi bir satıcı bulamadım. Özel olarak mı yaptırıyoruz bunları. Ek olarak ben böylesine tehlikeli bir şeye bir daha kullanmam da önermem de. Yukarıda olsaydı kasa yüzüm gözüm param parça halde olacaktı. O yüzden normal cam kesitirip takmayı düşünüyorum. Bunun bir zararı olur mu? Daha mı iyi soğutuyor bu tamperli cam olayı, yoksa tamamen masraftan kaçınma mı?

Normal cam daha kolay ısınır ve patlar temperli cam biraz koyu tonda ve daha dayanıklıdır aralarında olan fark bu.

Normal cama sakın yönelmeyin.

Normal cam patladığı zaman sadece yaralamıyor. Ufak parçaları bedeninizde kalıyor. Ömür boyu acı çekersiniz.
Benim bildiğim temperli camlara çekiçle vursan kırılmıyorlar, bilgisayarlardaki temperli camlar nasıl böyle kırılıyor yahu?
Temperli camda benim en fazla gördüğüm olay, çıkardıktan sonra köşesini zemine vurduğu için patlaması oluyor.

Burada ise kasa üstünde iken dokunma sonucu patlaması ilginç geldi.

Pleksi tavsiye ederim.

Forumda kırk kere diyoruz aldığınız kasanın markasına kalitesine önem gösterin diye gerçekten temperli cam nasıl patlar anlayamıyorum şöyle bir durumda var dandik bir ürünse patlaması normal olarak karşılanabilir. Arkadaşların pleksiyi önermiş en doğru seçim o olacaktır.

Forumda kırk kere diyoruz aldığınız kasanın markasına kalitesine önem gösterin diye gerçekten temperli cam nasıl patlar anlayamıyorum şöyle bir durumda var dandik bir ürünse patlaması normal olarak karşılanabilir.
Xigmatek marka kasa.
Normal cama sakın yönelmeyin.

Normal cam patladığı zaman sadece yaralamıyor. Ufak parçaları bedeninizde kalıyor. Ömür boyu acı çekersiniz.

Temperli camda benim en fazla gördüğüm olay, çıkardıktan sonra köşesini zemine vurduğu için patlaması oluyor.

Burada ise kasa üstünde iken dokunma sonucu patlaması ilginç geldi.
Tamamen elimi attım sıcaklık kontrolü için , artık vidaları çok sıktı dayanamadı uygun bi zamanda patladı bilemeyeceğim .

Pleksi al. Temperli cam kesilip fırınlanıyor. Özel olarak ürettirmen gerek. Temperli cam kesilemez.
Benim bildiğim temperli camlara çekiçle vursan kırılmıyorlar, bilgisayarlardaki temperli camlar nasıl böyle kırılıyor yahu?
Önden hasar yerse normal cama göre sağlamdır. Aynı şey kenarlar için geçerli değil. Temperli cam patlamalarının çoğu nakliye sırasında yere koyarken olur.
Köşesinden darbe almıştır. Kapağı çok açmıştır, menteşe kısmı vurmuştur...

Xigmatek marka kasa.

Tamamen elimi attım sıcaklık kontrolü için, artık vidaları çok sıktı dayanamadı uygun bir zamanda patladı bilemeyeceğim.

Şaşırtıcı ben Rampage Frisby Gamepower markalarını bekliyordum xiagmatek bu markalara göre bir tık daha iyi ama bilemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı