İnceleme Tangzu Princess Chang Le

Öncelikle herkese selam bundan yaklaşık bir 2-3 ay evvel vergi dahil 11.25$ o zamanın kuru ile 318 veya 325₺ gibi bir paraya satın aldığım Tangzu Princess Chang Le kulak içi kulaklığın çıtır çerez bir incelemesi ile karşınızdayım.

Galiba Türkiye'de ilk incelemesi benim elimden çıkıyor.

Önceki konudaki gibi uzun uzadıya hikaye yok bu sefer. Adlandırılmasında Tang Hanedanlığının 2. imparatoru olan Taizong yani Li Shimin'in 5. kızı olan Prenses Changle'nin kullanıldığını bilmemiz yeterlidir zaten Wan'er incelemem de belirtmiştim. Marka adı gereği isimlendirmeleri Çin'in Tang Hanedanlığından alınma oluyor genellikle.

KUTU TASARIMI VE İÇERİĞİ
1710012193444.png
resim_2024-03-09_222459648.png

Kutusu öyle ahım şahım dolu olan bir kutu değil ancak kutularını sergilediğin bir dolabın masan varsa güzel durabilecek bir kutu bence. İncelemesini de yazmayı pek düşünmediğimden memlekette bıraktım kutuyu maalesef head-fi üzerinde inceleyen kişilerden resimleri çektim.
(Kutu içeriğinde Tang Sancai silikonlar yok, zaten o silikon setinin fiyatı kulaklık kadar.)

İçerik olarak kulaklığın kendisi ve yanlış hatırlamıyorsam 3 veya 4 çift silikon çıkmakta başka da bir şey yok. Nihayetinde 15 dolarlık bir ürün normal karşılıyorum.

TASARIM VE KABLO
resim_2024-03-09_232905866.png
resim_2024-03-09_232912870.png

Bullet şekle sahip bir ürün yok kulağın üstünden yola et gibi bir olayı yok. İsteyen kulağın arkasından dolar ancak dümdüz tak kullan keyfine baklık bir ürün.
WAN'er'de olduğu gibi anlam çıkartmak isterdim ancak klasik eski Çin motiflerine sahip anlam çıkartamadım pek. :D

Kablo kalitesi süper değil ince bir kabloya sahip ancak bu demek değil ki kopmaya müsait olan incecik kablolar gibi. Normal bir incelik aşırı zorlamadıkça koymaya pek müsait olmayan bir kablo. Gönül isterdi 0,75 veya 0, 78mm 2Pin'li sök tak kablo ancak maalesef 15$'a bu kadar.

KONFOR

Aluminyum malzemeden yapılma ufak ve hafif bir ürün, bullet tipte gelmesinden de kaynaklanan güzel bir konfora sahip. Ufak bir ürün taşımakta büyük bir problem değil at cebe dursun. Kesinlikle kulak yorma gibi bir sorun yaşamadım.

TEKNİK DETAY VE SES GRAFİĞİ

6mm dinamik sürücü.
<0.5% bozulma oranı.
95.5dB + 1dB (1KHz) hassasiyet.
1dB(1KHz) kanal farkı.
16ohm empedans.
20HZ-20KHz frekans aralığı.
Gümüş kaplama ofc kablo.
1.2±5% metre kablo uzunluğu.
3, 5mm jak.

Harman ie 2019 hedefine çok yakın ancak tizlerdeki çöküklük maalesef ürünün boğulmasına sebebiyet veriyor. 6-10Khz arasına ufak bir düzeltme yapılınca cillop gibi oluyor.

resim_2024-03-09_224701212.png

DÜŞÜNCE VE DENEYİMLERİM

Arkadaşlar bu ürün bir basslı bir ürün yani parlaklık temizlik arayanlar yavaştan uzaklaşsın derim. Sebebi ise maalesef ki bassları tizlerini yutuyor, düşük ses seviyesinde boğukluklar ile karşılaşıyoruz. Eğer fazladan besleyebilirseniz keyifli bir deneyim sunuyor ancak genelimiz telefon tablet bilgisayarların çıkışını kullandığından dolayı en yüksek ses seviyesinde tizler ancak ön plana çıkıyor.

Ses seviyesi düşük bir ürün öyle de böyle de telefona bağlayarak kullandığımda son seviyesinde dinlenebilir oluyor aksi taktirde boğuk bir ses ile karşılaşıyoruz bunu belirtmek istiyorum. Bunun da çözümü var telefon için flateq üzerinden loudness verebilir veya Bilgisayar'da eqapo ile gain arttırabilirsiniz. Elimde earstudio ES100 MK2 dac/amp olduğundan ses seviyesini fazlasıya yükseltebiliyorum.

Şimdiden cevaplamış olayım sesi yükselttiğimde bir bozulma cızırdama vb. bir durum ile karşılaşmadım.

Dediğim gibi bassları ön planda olan bir kulaklık kendisi doğal olarak basslı şarkılarda oldukça tatmin ediyor. Bass istiyorum diyorsanız alın devam edin.

MÜZİK TÜR DENEYİMİ VE TÜR YATKINLIĞI

Müzik türlerindeki performansına geçmeden önce belirtmeliyim ki eğlenceli müziklerle tadı çıkıyor. Edm-elektronik-K-Pop vb.

"Yaptığım testler 105dB Spl'lik ses seviyesinde aldığım sonuçlardır, telefondaki son ses seviyesi ile aşağı yukarı aynı sonuçları almaktayım. Testleri direkt YouTube üzerinden yaptım Apple Music veya onda bunda değil."

Rock olarak Queen Bohemian Rhapsody - Don't Stop Me Now, Guns N' Roses This I Love ile metal için ise Motionless İn White Voices-Thought&Prayers ile yaptım. Saydığım müziklerde öyle süper detay yok ancak akıyor gidiyor müzikler ne yalan söyleyeyim. Bir tek Motionless in White şarkılarında vokaller baskılanmış gibi ufaktan ancak büyük bir sıkıntı yaratmıyor.

Bass için yine bonez MC'nin şarkılarını kullandım ve evet basslı bir kulaklık ve parasına göre oldukça iyi bir bass performansı sunuyor.

Pop olarak son 3 aydır listemden ayrılmayan K-Pop şarkılarını dinledim ve söylemeliyim ki güzel uyuyorlar. Hani bu kulaklık ile müzik türü dinlemen gerek ne dinleyeceksin deseler 2 hakkım olsa 1 K-Pop 2. Çince Slow'lar olur.

Ama şimdi Çince şarkılara da el atmazsam olmaz. 艾辰-错位时空 (AI Chen-Cuowei Shikong) çok tatlı bir dinleti sundu bana.

Kesinlikle pop-edb-rap ve benzeri nisbeten eğlenceli veya eğlenceli şarkı türlerine büyük bir yatkınlığı var.

GENEL TOPARLAMA

Okudum anlamadım direkt ne bu özetle derseniz bass yönünde güçlü olan daha çok hareketli şarkılara uyum sağlayan uygun fiyatlı, fiyatına göre kaliteli bir ürün.

Telefon vb. kaynaklarda %90-100 seviyesinde dinlemenizi tavsiye ederim. Ancak telefondan telefona çıkış gücü farklılıklarından daha düşük seviyelerde tizlerini ortaya çıkarabilirsiniz.

Umarım faydalı olmuşumdum selametlerle.​

Son düzenleme:

Geri
Yukarı