İnceleme TANGZU Wan’er S.G

Herkese selamlar. Bir süredir kullandığım KZ EDX Ultra kulaklığımı bozduktan sonra yeni bir IEM arayışına girdim ve bir süre araştırdıktan sonra Tangzu'nun bu modelini almaya karar verdim. Bugün itibariyle elime ulaştı ve bir süre test ettikten sonra incelemeyi yazmak için bilgisayar başına oturdum.

Ürünü Aliexpress üzerinden ilk sipariş indirimiyle birlikte 438 TL'ye aldım. 14 gün içerisinde elime ulaştı. Ayrıca şu anda da 1 günlük bir indirim söz konusu. İnceleme bittikten sonra bu indirim için de ayrı bir konu açacağım.

Kutu ve Kutu İçeriği

Kutusu oldukça hoş. Üzerine, içerisinden çıkan temizleme beziyle aynı resim işlenmiş. Arka tarafında ise kulaklığın teknik detaylarından bahsedilmiş. Gayet başarılı buldum.

1683982845321.jpeg

1683982857440.jpeg

Kutu içeriğinde ise yukarıda bahsettiğim temizlik bezi dışında sıradışı bir şey bulunmuyor. 6 adet silikon, kulaklığın kendisi ve kablosu.

1683983291082.jpeg

1683987521416.jpeg

Tasarım ve Malzeme Kalitesi

En az kutusu kadar kulaklığın kendisine de tasarım konusunda özen gösterilmiş. Üzerinde şık motifler var. Malzeme kalitesi ise standart. Ne çok iyi ne çok kötü. Sarmal yapıdaki kablosu ise oldukça iyi. Kablonun hafif olması kulaklığı daha da konforlu yapıyor. Kulaklık kulağınızdayken başınızı hangi yöne çevirirseniz çevirin kablosu olduğu yerde sabit kalıyor. EDX Ultrada muzdarip olduğum bir konuydu bu. Ayrıca EDX Ultra'nın kablosuyla kıyaslama yaptığımda ise ikisi arasında hatrı sayılır bir kalite farkı olduğunu söyleyebilirim.

1683983532924.jpeg

Ses Kalitesi

Ses Kalitesi bu kulaklıkta en güvendiğim şeydi ve kesinlikle güvenim boşa çıkmadı. Neredeyse ezbere bildiğim şarkıları açıp tekrar dinleyince hiç duymadığım detaylar farkettim ki zaten yeni bir kulaklık almanın verdiği en büyük haz da bence budur. Açıkçası 4 yıldır KZ'nin V-Shape modellerini kullanan biri olarak ilk defa nötre yakın bir kulaklık deneyince başlarda Bass'lar eksik gibi geldi fakat biraz daha zaman tanıyınca kolayca alıştım. Zaten olması gereken halinin bu olduğunu anlamam uzun sürmedi. Mid'ler ise oldukça doğal. Vokaller ferah ve net. Tizler de aynı şekilde gayet başarılı. Ek olarak Vokallere eklenen delaylari de ilk kez duymuş bulundum. Detay konusunda önemli bir fark oldu benim için.

Değerlendirme

600-700 TL bütçeyle kaliteli ses verecek kulakiçi bir kulaklık arıyorsanız bu modeli mutlaka bir düşünün derim. Gerek ses kalitesi gerek ise tasarımıyla tam bir fiyat performans ürünü. Bu arada asıl olayı müzik olsa da oyunlarda ses kasmak için de gayet kullanılabilir bir yapıda. Mikrofonu da gayet iyi.

Evet söyleyeceklerim bu kadardı. Bu kulaklığı da temizlerken bozup farklı bir kulaklık alana kadar görüşürüz.

Son düzenleme:
1 hafta sonra yazıyorum kusura bakmayın
Hazır IEMcileri bulmuşken :D

Taşınabilir, FPS (R6/CS/PUBG) ve müzik için bir kulaklık arıyorum 700 TL altı öneriniz var mı?

Hocam fps oyunlarında deneyimledinizmi? Bir de Aliexpressten almamda bir sakınca var mı sizce?
FPS oyunları için önerdim. Fiyatına oranla çokça iyiler. Aliexpress'den alacaksınız zaten. Sorun çıkmaz 10 günde elinizde olur. Kafana yatanı alabilirsin Chu ya da 7Hz ikilisinden. Truthear Hola artık stoklarda yok sanırsam.

FPS oyunları için önerdim. Fiyatına oranla çokça iyiler. Aliexpress'den alacaksınız zaten. Sorun çıkmaz 10 günde elinizde olur. Kafana yatanı alabilirsin Chu ya da 7Hz ikilisinden. Truthear Hola artık stoklarda yok sanırsam.
öncelikle geri dönüş için teşekkürler.
şuan bolca araştırma yapıyorum ve açıkçası bir karara varamadım.
bazıları çok iyi diyor bazıları çok kötü heralde şansımı denemek zorundayım.

öncelikle geri dönüş için teşekkürler.
şuan bolca araştırma yapıyorum ve açıkçası bir karara varamadım.
bazıları çok iyi diyor bazıları çok kötü heralde şansımı denemek zorundayım.
Bütçe olsaydı oyunlarda wallhack kıvamında olan Truthear ZERO önerirdim sana. 1000TL altı için herhangi bir 1K-2K arası satılan kulak üstü kulaklıktan daha iyiler zaten önerdiklerim.

Geri
Yukarı