Çözüldü Tanımlanmayan ağ, ağ kablosu takılı değil hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ai.Wxby

Kilopat
Daha fazla  
Profil Kapağı
1524848434
Merhabalar Technopat ahalisi,

Dün akşam internetimde hiç sorun yoktu. Bu sabah uyandığımda telefonumun Wi-Fi bağlantısının olmadığını fark ettim. Bilgisayarı açıp baktığımda, başlıktaki hataları gördüm. Modeme baktığımda şunlar oluyordu

-Modemin power ışığı yanıyor.
-Modemin Ethernet ışığı yanıyor.
-Modemin DSL ışığı yanıp sönüyor.
-Modemin DSL ışığı stabil olmadan (hala yanıp sönerken) bütün ışıjlar birdrn sönüyor ve ardından hepsi birden yanıyor.

Bu işlemler döngüye giriyor. Son maddeden sonra başa dönüyor. Gerek Technopst Sosyal içerisindeki gerekse başka kaynaklardaki çözümleri denedim ama hiçbir fayda etmedi. Complete Internet Repair aracını da çalıştırdım fakat nafile.

Ağ Bağlantıları bölümünde, döngü gerçekleşirken sırasıyla şu uyarılar yazıyor:

-Tanımlanmayan ağ.
-Ağ kablosu takılı değil.

Sorun gidericiyi açtığımda listelenen sorunlarsa şunlar:

-"Ethernet" geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil.
-Ethernet kablosu düzgün takılmamış veya kopuk olabilir.

Sorun ne bilmiyorum. Hiçbir şeye ellemedim. Gece yatarken çalışıyordu ama sabah kalktığımda gitmişti. Modem kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Muhtemelen yenisini almam getekiyor çünkü zamanında olmuştu. Ama bundan emin olmam gerekiyor. Bu yüzden bu konuyu açma gereği duydum. Acaba bu sorunu nasıl çözebilirim, yardımcı olur musunuz?

Not:

Telefondan giriyorum. Yazım hatalarım için kusura bakmayın. Pek beceremem de.

Şimdiden teşekkürler.

İlk öncelikle modemin arkasında bulunan küçük girişe iğne yardımıyla ittirin ve modemi fabrika ayarlarına döndürüp deneyin, ISS müşteri hizmetlerini arayın bilgi alın konuyla ilgili destek talebi açsınlar. Bilgisayarda bulunan internet sürücüsünü son sürümüne güncelle.

Modemin güç bataryasını değiştirip deneme imkanınız varsa o şekilde denemenizi tavsiye ederim

İlk öncelikle modemin arkasında bulunan küçük girişe iğne yardımıyla ittirin ve modemi fabrika ayarlarına döndürüp deneyin, ISS müşteri hizmetlerini arayın bilgi alın konuyla ilgili destek talebi açsınlar. Bilgisayarda bulunan internet sürücüsünü son sürümüne güncelle.
Modem resetlemeyi çoktan yaptıştım. Siz yazınca bir kere daha denedim fakat hala aynı. Şimdi İSS'min destek hattını arayacağım.
Modemin güç bataryasını değiştirip deneme imkanınız varsa o şekilde denemenizi tavsiye ederim
Hocam bu konudan emin değilim. Ama bir denemeye çalışırım.

Modem resetlemeyi çoktan yaptıştım. Siz yazınca bir kere daha denedim fakat hala aynı. Şimdi İSS'min destek hattını arayacağım.

Hocam bu konudan emin değilim. Ama bir denemeye çalışırım.
Arayın ve destek talebi açsınlar. Ek olarak Bilgisayarınızda internet sürücüsünü güncelleyin.

Arayın ve destek talebi açsınlar. Ek olarak Bilgisayarınızda internet sürücüsünü güncelleyin.
Sürücü güncellemesi yaptım fakat sorun çözülmedi. Aradım ve farklı modem kullanıp sorunun modemden mi yoksa farklı bir yerden mi kaynaklandığını öğrenmemi istediler. Duruma göre de hemen arıza kaydı açalım dediler.

Şu an bulunduğumuz yerde hiçbir tanıdığımız yok ve apartmanımız da bomboş. Tek tük insan var onlar da yaşlı. Modemi başka bir yere götürüp denettirmekten başka çarem yok. Birazdan çıkıp denettireceğim. Duruma size bildiririm hocam.
İnternetiniz fiber mi?
Hayır hocam, VDSL internet.
Güncelleme:

Dostlar aslında dün sorunun çözdüm fakat yoğunluğa denk geldiği için dönüp yazamadım. Birkaç yere götürdüm ve denediklerinde modem çalıştı. Birisi bana @Masquridea hocamın dediği gibi adaptörden, güç bataryasından olabileceğini söyledi. Eve döndüm ve tekrardan modemi taktım. Bu sefer güç ışığı yanıp sönmeye başladı. O an, sorunun adaptörden olduğunu anladım. Gittim ve yeni bir adaptör aldım. Eve gelip taktım ve bütün ışıklar sorunsuz yandı fakat bu sefer de modemi sıfırladığım için hızlı kurulum yapmam gerekti. Daha önce yapmıştım ama yanlış bir şeyler yapmayayım diye Netspeed müşteri hizmetlerindeki operatör arkadaşlardan yardım alarak işlemi gerçekleştirdim.

@waxon @Masquridea @Lychnica , vaktinizi ayırdığınız için teşekkürler. Bu süreçte bana ilgi, alaka gösteren sizlere ve Netspeed müşteri hizmetleri operatörlerine minnettarım.

Son düzenleme:
ağ driverları ile ilgili herşeyi kaldırıp bilgisayarı yeniden başlatırsanız (geri otomatik yüklenecekler) düzelme şansı var az önce benim bu sekilde düzeldi
şöyle yapabilirsin: arama çubuğuna "aygıt yöneticisi" yaz ağ bağdaştırıcılarının içindeki herşeyi sağ tıklayıp sil (sürücü yazılımlarıda dahil) ve hepsi bittikten sonra yeniden baslat bilgisayarı, umarım sorunun çözülür.

ağ driverları ile ilgili herşeyi kaldırıp bilgisayarı yeniden başlatırsanız (geri otomatik yüklenecekler) düzelme şansı var az önce benim bu sekilde düzeldi
şöyle yapabilirsin: arama çubuğuna "aygıt yöneticisi" yaz ağ bağdaştırıcılarının içindeki herşeyi sağ tıklayıp sil (sürücü yazılımlarıda dahil) ve hepsi bittikten sonra yeniden baslat bilgisayarı, umarım sorunun çözülür.
Hocam zaten çözdüm sorunu. Sonradan mesaj attım ama mesaj birleştirme özelliği yüzünden üstteki mesajımla birleşti. Konuyu rapor edip çözüldü etiketi eklettim. Yine de ilginiz için çok teşekkür ederim size. ☺️

Geri
Yukarı