Tanrı var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Var kardeşim var mı başka sorun

Niye açıklayıcı olmasın? Cennet ve cehennemden bahsedince açıklayıcı olmuyor mu? Halbuki onlarda öbür taraf.

Cennet 6 ahiret gününde yaratıldı. Deseydi olurdu. Ama dünya da 1 gün dünyanın kendi etrafında dönmesiyle oluşuyor. Dünyayı ahiret günü ile anlatamaz. Yoksa Allah 1 günün ne kadar sürdüğünü bilmiyor mu?

Yanlış çevirirsen yanlış olur. 2 farklı türkçe versiyonuna baktım ikisinde de cümleler farklıydı. Yeni bulduğum kitapta ise arapça kelimelerin tam karşılığı yazmaktaydı. Sonuç dinleri kullanan çok. Çeviri kullanıp geçiyorlar.
Benim bu dini anlamak için arapça öğrenmem gerekiyorsa bu din evrensel değildir zaten.

"Şüphesiz biz onu apaçık indirdik" şeklinde bir ayet varken "farklı anlamları var" demek şirk olmuyor mu? Bence oluyor.
Ayrıca, bana göre kimse kimseye hiçbir şekilde şiddet uygulamamalı. Bu ahlak anlayışıma ters.
Doğru olduğunu düşündüğüm meal Elmalılı'nın meali ve orada dövün diyor.

Tesfir ayetler anlamak için vardır.
Demek tanrı kelamını anlamak için bir insanın yorumlamasına ihtiyacım var, anladım.

Hani Tanrı zamandan münezzeh ya. Dolayısıyla yaratması dünya gününe bağlı değil, ahiret gününden söylüyor hani.

Bu da benim önceden söylediğimi kanıtlıyor, Kuran'ı koruyacağız kısmı başarısız olmuş demektir bu.

İmtihan dünyası dedim önceki mesajda. Her şey imtihandır. Sakat doğmak da, engelli olmak da.
Evet öbür dünya için saklıyor. Bu dünyada kötüyle iyi ayırt ediliyor çünkü. O çocuğun bir suçu yok zaten. O çocuk cennete gidecek.
Hadi engelli doğmak imtihan, vahşice başının kesilmesi de mi imtihan? Böyle hiçbir şey yapmayarak bunların imtihan olduğu ile kendinizi kandırın. O engelli çocukların yerinde olsanız aynı şekilde şükrederek bunun imtihan olduğunu düşünmeye devam eder miydiniz acaba?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…