Tanrı yoksa evren nasıl oldu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Newton'un yobaz olması gerçeği degiştirmiyor?
Peki tesadüfen nasıl olabiliyor. Büyük Patlama nası oluşuyor.
Kuran'da "Biz sizi bir noktadan patlatık/yarattık" yazıyor. Ve büyük patlamayı gayet anlatıyor.

Hiçlik nedir hocam?

Newton'un yobaz olması gerçeği degiştirmiyor?
Peki tesadüfen nasıl olabiliyor. Büyük Patlama nası oluşuyor.
Kuran'da "Biz sizi bir noktadan yaratık" yazıyor. Ve büyük patlamayı gayet anlatıyor.
Bilim ile din ölçülmez inandığın aynı Allah güneşin kara balçıkta battığını da söylüyor. Hiçlik dediğiniz sey, hiçbir şeyin olmaması değil içerisinde negatif enerjinin ve kuantum dalgalanmalarının bulunduğu bir hal ama bunu 1 saatte anlatsam boş!

Klasik tartışmalar. On defa, yirmi defa, belki de yüz defa söylendi meal değil tefsir okuyun diye. Hala ısrarla mealden tartışma yapmaya çalışıyorsunuz. Mealden yola çıksan bile, Allah güneşin kara balçıkta battığını söylemiyor. Kara balçıkta batar "gibi" buldu diyor.

Klasik tartışmalar. On defa, yirmi defa, belki de yüz defa söylendi meal değil tefsir okuyun diye. Hala ısrarla mealden tartışma yapmaya çalışıyorsunuz.
Yav işi oraya götürürsen tüm hadis külliyatını ve nüzul sebeplerine de inmen gerekiyor. O zaman her şey daha da iğrençleşiyor. İnandığınız din peri masalı değil ve tarihi çok çirkin.

Bu konuda ki tartışmalar Allah nasıl yaratıldı sorusuna kadar gider ( Böyle tartışmaları okuması eğlenceli oluyor )

@494722 Bana hiçbir şey yokken evrenin nasıl var olduğuna dair mantık çerçevesinde bir cevap verebilir misiniz? Şahsen bana mutlak kudret sahibi bir zatın varlığından başka hiçbir şey mantıklı gelmiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…