Tanrı yoksa evren nasıl oldu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dinim hak, tarihi de asla çirkin değil. Okuyup kendinize ibret alabilirsiniz. Ayrıca tefsir okumak için hadis külliyatının derinlerine inmene gerek yok. Açıp tefsir okuyacaksın bu kadar.
Bilginin ne kadar derin* olduğu zaten anlaşıldı sanırım.
İnanmadığınız veya inanmak istemediğiniz zaman çirkin mi oluyor?
Bir önceki mesajınıza istinaden. Eğer hiçlikten evrenin nasıl var olduğunu merak ediyorsanız. Negatif enerji ve Kuantum Dalganması'nın ne olduğunu araştırabilirsiniz. Ayrıca siz dininizi bilmiyor olabilirsiniz ama ben çok iyi biliyorum. İnandığınız din hasarlı, peygamberi ve yaratıcısı diktatör ve sadist.

Ben yarattım, bir tuşa bastım sonra bir baktım Dünya, Mars falan cuk diye oturmuş yörüngesine.
.
.
.
.
.
Ne saçma sorular bunlar, ortada teori var ama insanoğlunun varlığı topu topuna 1 milyar yıla bile denk değil dünya üzerinde. Nereden bileceksin? 😂

Yav işi oraya götürürsen tüm hadis külliyatını ve nüzul sebeplerine de inmen gerekiyor. O zaman her şey daha da iğrençleşiyor. İnandığınız din peri masalı değil ve tarihi çok çirkin.

Tarihi çirkin dediğin tarih olmasaydı bilim şu an olduğu seviyelerde olamazdı. Endülüslü bilim insanlarının yaptığı araştırmalardan bihaber olduğunu varsayıyorum ki olmasan böyle konuşmadın. Şu an Avrupalıların "icat ettiğini" düşündüğümüz birçok teknolojinin temelleri Endülüs'te atılmıştır. Ve başkalarının inaçlarını böyle aşağılamak yerine bu tip hassas konularda üslubunuzu düzenli tutmaya çalışmalısınız. Saygı duyun ki size de saygı duyulsun.

İşte soru orda. Ateistler büyük patlamanın neden olduğunu açıklayamıyoken Monoteistler bunu bilimsel olarak açıklayabiliyor.
Newton'a göre bir hareket varsa kuvvet olmak zorunda. Hareket Büyük Patlama ise Kuvvet Tanrı(Arapça: Allah) oluyor.

Bunun cevabı olduğu için aslında din var.
Peki o tanrının, kutsal kitapları yazan tanrı olduğunu nereden biliyorsun?

Tanrı bir beyindir, her hücresi bir canlıdır. Tanrının bağlı olduğu yer ise can veren, rüyayı kurgulayandir. Onun ne olduğunu bilim çözemedi. Ancak bilimle ilim birleşirse anlaşılır.

Tarihi çirkin dediğin tarih olmasaydı bilim şu an olduğu seviyelerde olamazdı. Endülüslü bilim insanlarının yaptığı araştırmalardan bihaber olduğunu varsayıyorum ki olmasan böyle konuşmadın. Şu an avrupalıların "icat ettiğini" düşündüğümüz birçok teknolojinin temelleri endülüs'te atılmıştır. Ve başkalarının inaçlarını böyle aşağılamak yerine bu tip hassas konularda üslubunuzu düzenli tutmaya çalışmalısınız. Saygı duyun ki size de saygı duyulsun.

Düşünsene bir adam bir şey yapıyor, ve sonra bazı insanlar bu adam Müslüman olduğu için bu adamın yaptığını dine dayandırıyor. Çok komik olmaz mıydı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı