Tanrıdan korkmuyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dinleri kötüye kullanan kişiler sizi yanıltmasın. Bu sizi inancınızdan saptırmaz, saptırmasın. Diğer dinler ve Ateistlik için de aynı şeyleri düşünüyorum. Yanlışım varsa düzeltin.

Bir de düzen konusunda. Her şey bir ölçü içinde yaratılmıştır. Bu ölçüyü bozanlar insanlardır. İnsan olmasaydı düzensizlik diye bir şey olmazdı.

Son düzenleme:
@krejwd Olmayan bir şey diyorsun burada peri masalından bahsetmiyoruz, burada olduğuna inanan birsürü insan var, doğruluğu yanlışlığı ispatlanmayan bir konu hakkında kesin bir şekilde konuşamazsın. Olmadığını düşünüyorsan ben olmadığını düşündüğüm için korkmam vs dersin.

Benim anlamadığım bu forumlarda ve sosyal medyada neden bu kadar çok ateist vs. dolu? Olmasına bi' şey demiyorum neden bu kadar çok fazla var? Bunu soruyorum...

Mesajimda yanlış bir sey goremiyorum?
En nefret ettiğim kişilik türü.
Sadece kendisinin sorguladığını sanan, İslam'a inanmıyorum saygı gösterilmiyor bana diye ortalıkta ağlayan ama aynı zamanda İslam'a saygı duymayan, emin emin konuşup milletin düşüncesine saygı duymayıp Ramazan ayında insanları sinir etme çabalarına giren kişi.

Son düzenleme:
Benim anlamadığım bu forumlarda ve sosyal medyada neden bu kadar çok ateist vs. dolu? Olmasına bi' şey demiyorum neden bu kadar çok fazla var? Bunu soruyorum...
Normal hayatında da tahmin ettiğinden fazla vardır ama çoğu insan dile getirmekten çekinir.

Ne bu atar? Dediğiniz ancak üniversite ortamlarında olur, psikolojik baskı yüzünden dini inancınız olmadığını rahat rahat söyleyemezsiniz, nasıl bir yerde büyüdünüz merak ediyorum. Bütün insanlar çok anlayışlıymış gibi davranmanın manası yok.
Kardeşim sen ne istiyorsun bana bir söyleyiversene, sokakta ben Allah'a inanmıyorum diye bağırmak falan mı?

Ülkede çok ciddi eğitim ve kültür farklılıkları var. Esra Erol buna en basit örnek. Bu insanlar nerede diyorum bazen. Biraz kurguyu da andırıyor Esra Erol ama yine de öyle cahil insanlar da var. Ülke eğitim ve kültürel eşitlik ilkeleriyle yönlendirilmiyor. Herkes kendi çevresine göre sürükleniyor. Maalesef devlet insanların kültürel çelişkilerini önemsemiyor ama gün gelecek bu durumdan herkes zarar görecek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı