Tanrının varlığını veya yokluğunu bir cümlede ispatlayabilir misin?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden yardım etmiyor? Tabii sınav bunlar sınav.

Aynen arkadaş gökten yemek inmesini istiyor herhalde 😂 o zaman inanmanın ne anlamı kalırdı? Sence oradaki adamın aç olması Allah'ın mı aç gözlü insanların mı suçu?

Aynen arkadaş gökten yemek inmesini istiyor herhalde 😂 o zaman inanmanın ne anlamı kalırdı? Sence oradaki adamın aç olması Allah'ın mı aç gözlü insanların mı suçu?
Düşünceye bak. Allah'ı sadece fiziksel yardımda bulunabilen aciz bir varlık mı zannediyorsun? Önünü açabilir.
Allah'ın yarattıklarına yardım borcu yok. Bir kişinin yoksul olması Allah'ın gerçek olmadığı anlamına gelmez. "Tabi sınav bunlar sınav" diyerek bir yere ulaşmıyorsunuz.
Beni yaratmasının sebebi ne? Neden her şeye gücü yeten bir tanrı beni yaratmaya gereği duysun? Canı sıkıldı insan topluluğu yaratıyım mı dedi?

Düşünceye bak. Allah'ı sadece fiziksel yardımda bulunabilen aciz bir varlık mı zannediyorsun? Önünü açabilir.

Aynen kardeşim her yardıma muhtaç olanın önünü Allah açsın dünyada kötülük, açlık kalmasın düşünceye bak 😂

Aynen kardeşim her yardıma muhtaç olanın önünü Allah açsın dünyada kötülük, açlık kalmasın düşünceye bak 😂
Evet kalmasın? Neden kötülük var? Neden sınavdayım ben? Neden herkesi iyi yaratıp güzel bir dünya yapmak varken kötülük yaratırsın?

İlk nedeni eğer açıklayabilirlerse, yani ben genellikle Allah istedi oldu değip çekiliyorum fakat dünyanın, evrenin yaratılışını biri açıklarsa tanrıya gerek kalmaz. Bu benim fikrim.

Allah'a inaniyorum. Fakat Allah'i asla kanitlayamam size. Nasil kanitlayabilirsin ki? Mesela sevgiline aşık oluyorsun o aşk duygusunu kanirlayabilir misin? Veya sevgiyi. Sevginin var oldugunu kanitlayabilir misin? Bilemiyorum sacmaladiysam ozur dilerim zekam buna el veriyor en fazla.

Evet kalmasın? Neden kötülük var? Neden sınavdayım ben? Neden herkesi iyi yaratıp güzel bir dünya yapmak varken kötülük yaratırsın?
Kötülüğü yapan insandır. Allah kötülüğü emretmemiştir,Dünyada kötülük olmasa iyiliğin anlamı olmaz yani iyi de olamıyorsun mantıken. Neden barajı geçemeyen birisiyle tam puan alan birisi aynı okulda olsun ki ?

Eğer herhangi bir virüs ya da diğer bir hastalık yapıcı etken bu bariyeri aşarsa bağışıklık sistemi akyuvarları, bu yabancı maddelere saldırıp yok eden kimyasallar ile proteinleri üretir; vücut içinde saklandıkları yerleri bulmaya ve ideal olarak çoğalmadan önce onlardan kurtulmaya çalışır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı