TaoTronics Soundsurge 85 deneyimi

EskiDostunuzMax

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Aşçı
Merhabalar 3-4 aydır kullandığım bu cihaz hakkında edindiğim deneyimleri artı ve eksi olarak sizle paylaşmak isterim.

Pozitif:
+Kulak kapsayan bir kulaklık olarak oldukça şık

+Katlanması sayesinde az yer kaplıyor yanında gelen çanta ile taşımak rahat
+Yüzeyi pek çizilmiyor, en azından daha önce kullandığım Sony WHC 500'e göre
+Kablo takılabilir olması ve kablonun bir ucunun L şeklinde olması çok büyük rahatlık
+Ben 360₺'ye almıştım bu fiyatta olan bir cihazda ANC olması müthiş
+ANC metrobüslerin motorlarının bütün uğultusunu kesiyor, uçak yolculuğu yapma fırsatım olmadı ancak onu da keseceğini düşüyorum.
+ANC aç kapa bir düğme ile çok kolayda
+Şarjı VC özelliği kullanılmadığında tatmin edici
+İyi tutunuyor düşmesi zor

Nötr:
=Kulağı kapsayan bir cihaz olduğu için kulak üstü cihazlara göre çok daha az terleme yapıyor ancak 30dk'lık bir kullanımda 30 derece İstanbul'da arada bir kulağımı havalandırma ihtiyacı doğuruyor.
=Kulaklık fazlasıyla manuel bir işlevsellikte. Eğer ANC'i açtıysanız geçmiş olsun zira siz tekrar kapanana kadar açık kalacak. Kulaklığın tasarımından dolayı ledi yakalamak da zor biraz. Bu durum şarjı çok daha hızlı tüketmeye sebep oluyor ancak şarj kapasitesi ve fiziksel bağlantı gibi artılar olduğundan bunu nötr bir özellik olarak görüyorum
=ANC yalnızca uğultu tipi gürültüyü kesiyor. İnsan sesi gibi şeyleri duymaya devam ediyorsunuz. Yani tümüyle sizi dünyadan koparmıyor.

Negatif:
-Spor veya ev işi gibi terlemeye sebep verecek işlerde kullanmaya uygun değil, en azından yazın.
-Mikrofon berbat insanlar asla sesinizi duymuyor
-Aletin dev bir tasarım hatası şu ki, mikrofon cihaz çalışmıyorken çalışmıyor ve eğer kulaklığı fiziksel bağlantı yoluyla bağladıysanız cihaz otomatikman kendini kapatıyor. Yani benim gibi PC'de kullanmak isterseniz geçmiş olsun zira çalışmıyor.

İşin özeti kulaklık benim aldığım fiyat için çok iyi mikrofonu dışında bir şikayetim yok

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar 3-4 aydır kullandığım bu cihaz hakkında edindiğim deneyimleri artı ve eksi olarak sizle paylaşmak isterim.

pozitif:

+katlanması sayesinde az yer kaplıyor yanında gelen çanta ile taşımak rahat.
+Yüzeyi pek çizilmiyor, en azından daha önce kullandığım Sony whc 500'e göre.
+Kablo takılabilir olması ve kablonun bir ucunun l şeklinde olması çok büyük rahatlık.
+Ben 360₺'ye almıştım bu fiyatta olan bir cihazda anc olması müthiş.
+Anc metrobüslerin motorlarının bütün uğultusunu kesiyor, uçak yolculuğu yapma fırsatım olmadı ancak onu da keseceğini düşüyorum.
+Anc aç kapa bir düğme ile çok kolayda.
+Şarjı vc özelliği kullanılmadığında tatmin edici.

nötr:
=kulağı kapsayan bir cihaz olduğu için kulak üstü cihazlara göre çok daha az terleme yapıyor ancak 30Dk'lık bir kullanımda 30 derece İstanbul'da arada bir kulağımı havalandırma ihtiyacı doğuruyor.
=Kulaklık fazlasıyla manuel bir işlevsellikte. Eğer Anc'i açtıysanız geçmiş olsun zira siz tekrar kapanana kadar açık kalacak. Kulaklığın tasarımından dolayı LED'i yakalamak da zor biraz. Bu durum şarjı çok daha hızlı tüketmeye sebep oluyor ancak şarj kapasitesi ve fiziksel bağlantı gibi artılar olduğundan bunu nötr bir özellik olarak görüyorum.
=Anc yalnızca uğultu tipi gürültüyü kesiyor. İnsan sesi gibi şeyleri duymaya devam ediyorsunuz. Yani tümüyle sizi dünyadan koparmıyor.

negatif:
-Spor veya ev işi gibi terlemeye sebep verecek işlerde kullanmaya uygun değil, en azından yazın.
-Mikrofon berbat insanlar asla sesinizi duymuyor.
-Aletin dev bir tasarım hatası şu ki, mikrofon cihaz çalışmıyorken çalışmıyor ve eğer kulaklığı fiziksel bağlantı yoluyla bağladıysanız cihaz otomatikman kendini kapatıyor. Yani benim gibi PC'de kullanmak isterseniz geçmiş olsun zira çalışmıyor.

İşin özeti kulaklık benim aldığım fiyat için çok iyi mikrofonu dışında bir şikayetim yok.

Çok güzel inceleme olmuş elinize sağlık.

@EskiDostunuzMax

Pozitif:

+Katlanması sayesinde az yer kaplıyor yanında gelen çanta ile taşımak rahat
+Yüzeyi pek çizilmiyor, en azından daha önce kullandığım Sony WHC 500'e göre
+Kablo takılabilir olması ve kablonun bir ucunun L şeklinde olması çok büyük rahatlık
+Ben 360₺'ye almıştım bu fiyatta olan bir cihazda ANC olması müthiş
+ANC metrobüslerin motorlarının bütün uğultusunu kesiyor, uçak yolculuğu yapma fırsatım olmadı ancak onu da keseceğini düşüyorum.
+ANC aç kapa bir düğme ile çok kolayda
+Şarjı VC özelliği kullanılmadığında tatmin edici

Nötr:
=Kulağı kapsayan bir cihaz olduğu için kulak üstü cihazlara göre çok daha az terleme yapıyor ancak 30dk'lık bir kullanımda 30 derece İstanbul'da arada bir kulağımı havalandırma ihtiyacı doğuruyor.
=Kulaklık fazlasıyla manuel bir işlevsellikte. Eğer ANC'i açtıysanız geçmiş olsun zira siz tekrar kapanana kadar açık kalacak. Kulaklığın tasarımından dolayı ledi yakalamak da zor biraz. Bu durum şarjı çok daha hızlı tüketmeye sebep oluyor ancak şarj kapasitesi ve fiziksel bağlantı gibi artılar olduğundan bunu nötr bir özellik olarak görüyorum
=ANC yalnızca uğultu tipi gürültüyü kesiyor. İnsan sesi gibi şeyleri duymaya devam ediyorsunuz. Yani tümüyle sizi dünyadan koparmıyor.

Negatif:
-Mikrofon berbat insanlar asla sesinizi duymuyor

İşin özeti kulaklık benim aldığım fiyat için çok iyi mikrofonu dışında bir şikayetim yok
@Aegon01 Hala önerir misiniz? Ses kalitesi ve son ses yüksekliğinden memnun musunuz Anker q10 modeline göre son ses kalitesi yeterli değil diye yorumlar okumuştum size sormak istedim.

Hocam kulaklığın sağ tarafından bazen cızırtı oluyor şarkıyı durdurp dev ettiriyorum oyun oynarken cızırtı gidiyor sizce bu büyük bir sorun müdür ileride sıkıntı yaratır mı ona göre devam ya da iade edeceğim karasız kaldım yardım eder misiniz?

Hocam kulaklığın sağ tarafından bazen cızırtı oluyor şarkıyı durdurp dev ettiriyorum oyun oynarken cızırtı gidiyor sizce bu büyük bir sorun müdür ileride sıkıntı yaratır mı ona göre devam ya da iade edeceğim karasız kaldım yardım eder misiniz?
Böyle bir sorun varsa elbette iade veya değişim yoluna gidilmeli. Benim cihazımda bu cins bir sorun yok, sizde temassızlık sorunu olması çok muhtemel. İlerleyen zamanlarda belki lehimleri ayrılır hepten kullanamaz olursunuz.

Böyle bir sorun varsa elbette iade veya değişim yoluna gidilmeli. Benim cihazımda bu cins bir sorun yok, sizde temassızlık sorunu olması çok muhtemel. İlerleyen zamanlarda belki lehimleri ayrılır hepten kullanamaz olursunuz.

Sorunsuz bir sekilde iademi gerçekleştirmiş oldum. İlgi ve alakanız için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı