Tarafsiz haber yapan internet sitesi önerisi

Tarafsız haber arayışım yok. Yandaş ve muhalif sitelere ayrı ayrı bakınca kimin hangi habere yer vermediği, verdiği haberin neresine odaklandığına bakarak genel bir yargıya kendim varmaya çalışıyorum. Haberdar olmak gerçekten zor bir iş.

Habertürk'ün nasıl bir kanal olduğunun cevabını Mor ve Ötesi vermişti zamanında. :D

''Ne habersin ne Türksün.''

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ülke Suriye çünkü de o yüzden.

4 milyon Suriyeli var. Avrupa'da o nüfusa ülke kurup AB'ye giriyorlar.

Sözcü'de de öyle Suriye havası yok. Okumadan yorum yazdığın çok belli ki, böyle düşünüyorsun. Ensonhaber'e aman girmeyin. Ben bile sizi kurtaramam.

Tarafsız olarak zor. Ana akım medyası da iyice ana akım kategorisinden çıkmaya başladı. Yabancı ajansların Türkçe yayınlarını ben de tavsiye ediyorum.

Sputnik, BBC gibi.

Hahaha.

Bak, Sözcü'yü de savundurttun ya bana. Bu günleri mi görecektim ben :)

A haber ile Sözcü'yü yan yana koyamazsın. Elbette ki gazetelerin bir çizgisi olur. Bir tarafı olur. Lakin, tarafsız haber yapmanın altın kuralı taraf tutmamak değildir. İktidar ya da muhalefet kanadından da haberleri vermektir. Belki birisi daha ağırlıklı olur lakin, ikisi de söylenmelidir.

Şimdi gir, hem Sözcü'ye, hem de A Haber'in sitesine gir. Yaklaşık 7 saattir YSK'nın ilan etmiş olduğu seçim propaganda yasağı var. Buna göre siyasilerin haberlerini yayınlamak yasak. Birçok site buna uyarken, ülkeyi Suriye sanan Sözcü dahil, ne hikmet ki A Haber uymuyor. Ceza yemekten korkmuyorlar herhalde. Yoksa, başka sebebi mi var acaba, ne dersin?

ssddsds.jpg
klsak.jpg

Bak, siteyi açar açmaz çıkan şey bu. Aşağıda manşetler var. Neredeyse hepsi Muharrem İnce hakkında yapılan asılsız haberler ve iktidar propagandaları ile dolu.

Sözcü'yü arada okurum, ben hiçbir zaman A Haber, Akit gibi kışkırtıcı bir haber okumadım. Hiçbir zaman. İktidarın da, muhalefetin de yaptığı her şeyi okuyabiliyorum. Yazı taraflı lakin haberim olur. Yazıyı okumuyorum zaten.

Medyadan önce insan hür olmalı. Doğru ve rasyonel düşünebilmeli. Umarım yakında sen de bu yeteneğe kavuşursun :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı