Çözüldü Tarayıcı baloncuğuna hover nasıl eklenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sinan Uğurlu

Kilopat
Yer
Datacenter
Daha fazla  
Meslek
Yazılım ve Ağ Altyapı Danış.
İyi günler, sorunumu anlatabileceğim bir başlık bulamadım, kusura bakmayın. Sorunum şu; eklerde mevcut olan görseldeki gibi giriş sayfamda tarayıcı kullanıcı adı ve şifremi hatırlıyor. Ben de Textbox'a tıkladığımda bu baloncuğun üzerine geldiğimde oturum penceresi kayboluyor. Ben giriş penceresini sayfada hover efekti ile görünür yaptım. Acaba bu tarz tarayıcı baloncukları için hover özelliği var mı?

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@Sinan Uğurlu daha basit bir çözüm olarak autocomplete'ı kapatabilirsiniz. Bu kadar dar alanda bir autocomplete olmasının bence bir manası yok ve tasarımı bozuyor. HTML tarafında div'e gelip autocomplete="off" eklemeniz yeterli olacaktır.
1 yazan tarayıcı önerisini kaldırmak mı istiyorsunuz anlayamadım?
Hayır, tarayıcı önerisinin üzerine geldiğimde div'in hover efekti bitip sanki div'den çıkmışım gibi görüyor, ben bu önerinin üzerine geldiğimde dahil div'in hover efektinin çalışmasını istiyorum.

Hayır, tarayıcı önerisinin üzerine geldiğimde div'in hover efekti bitip sanki div'den çıkmışım gibi görüyor, ben bu önerinin üzerine geldiğimde dahil div'in hover efektinin çalışmasını istiyorum.
İstediğin şey sanırım div seçili olduğu zaman CSS kodunuzun çalışmaya devam etmesini istiyorsunuz. Bunun için CSS'de focus selectorunu kullanmanız lazım.

[CODE lang="css" title="CSS"]div:focus{
/*Çalıştırmak istediğin kod*/
}[/CODE]

İstediğin şey sanırım div seçili olduğu zaman CSS kodunuzun çalışmaya devam etmesini istiyorsunuz. Bunun için CSS'de focus selectorunu kullanmanız lazım.

[CODE lang="css" title="CSS"]div:focus{
/*Çalıştırmak istediğin kod*/
}[/CODE]
Hayır, şöyleki zaten Giriş Yap isminde bir butonum var, bunun hover efektine gelince "login" isimli divi görünür yapıyorum. Benim sorunum şu ki; hover efekti ile görünür yaptığım bir div var ve 1 olarak görünen öneri baloncuğunun üzerine geldiğimde hover efekti bitiyor. O öneri baloncuğunun üzerine geldiğimde bile hover efekti devam etmeli.

@Sinan Uğurlu daha basit bir çözüm olarak autocomplete'ı kapatabilirsiniz. Bu kadar dar alanda bir autocomplete olmasının bence bir manası yok ve tasarımı bozuyor. HTML tarafında div'e gelip autocomplete="off" eklemeniz yeterli olacaktır.

Çözüm

Geri
Yukarı