Çözüldü Tarayıcı bilgisayarı kilitliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hamza Öztürk

Kilopat
Daha fazla  
Aradaşlar selam,

Bilgisayarda hiçbir sıkıntı yok her şey normal çalışıyor fakat herhangi bir tarayıcı açtığımda Chrome - Edge - Opera vs. tarayıcı kilitleniyor ve bilgisayar tarayıcı kapanana kadar kendine gelmiyor. Hiçbir şey anlamadım neden böyle oluyor nasıl düzeltebilirim diye araştırdım İngilizce forumlarda CMD'ye SFC /scannow yazın restart atın dedi yaptım bir şey değişti diyemem. Yardımcı olabilecek arkadaş varsa çok sevinirim. Videosu burada

Çözüm
Sorununuz çözüldü mü?
Sorun AMD Ekran kartında 23.9.2 sürümünden kaynaklanıyormuş. Eğer bu sürüme sahip ve kullandığınız uygulamada donanım hızlandırmayı açarsanız videolarda donma , uygulamada kitlenme yaşayabiliyorsunuz.1 hafta kadar önce gelen sürücü güncellemesi ile sorunum çözüldü
Artık ne yapılabileceğini maalesef bilmiyorum. Fakat dediğiniz gibi bellek erişimi ile alakalı olabilir. Özelliği kapatıp bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra deneyiniz. Umarım çözülür.

Bu arada sürücü kurulumunda falan mı gitti chrome? Eğer özellikle bir sürücüyü kurarken veya kurduktan sonra gitti ise o yönde yoğunlaşmak gerekir.
Şöyle enteresan bir şey oldu az önce; Kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kapat diye bir ayar varmış onu kapattım Chrome özelinde .

Takılma oldu fakat kısa süre sonra geçti,
Edge tarayıcısını açtım alttan o takıldı ve kaldı mesela. Bu ayar ne bilmiyorum ama sebep olabilir mi ?

Hocam bu özellik kullanılabilir olan web siteleri vb için ekran kartını kullanıyor. Kapalı kalırsa işlemci devralıyor görevi.

Donanım hızlandırma açık olduğunda MSI Afterburner açıkken mavi ekran hatası alınabiliyor. Kapalı kalması daha sağlıklı.

Burada sizin ekran kartı uygulamanız ve donanım hızlandırmanın bazen hata verebildiği söyleniyor.

Şöyle enteresan bir şey oldu az önce; Kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kapat diye bir ayar varmış onu kapattım Chrome özelinde .

Takılma oldu fakat kısa süre sonra geçti,
Edge tarayıcısını açtım alttan o takıldı ve kaldı mesela. Bu ayar ne bilmiyorum ama sebep olabilir mi ?

Ben yine de sürücülerde problem olduğunu düşünüyorum. Özellikle ekran kartı driveri ile alakalı olabilir. Çözüm bulursanız bilgilendiriniz.

Hocam bu özellik kullanılabilir olan web siteleri vb için ekran kartını kullanıyor. Kapalı kalırsa işlemci devralıyor görevi.

Burada sizin ekran kartı uygulamanız ve donanım hızlandırmanın bazen hata verebildiği söyleniyor.

Ben yine de sürücülerde problem olduğunu düşünüyorum. Özellikle ekran kartı driveri ile alakalı olabilir. Çözüm bulursanız bilgilendiriniz.
Kapalı kalsın o zaman ,Ryzen 5600 chromeyüzünden yorulmaz heralde

DDU ile driverları kaldırdım ve tekrar yükledim o seçeneği de tekrar açtım. Chrome özelinde aratınca yabancı kaynaklarda da örnekler buldum genelde böyle yapmışlar. Sonucu pek yazan olmamış da sorun yaşarsam veya yaşamazsam dönüş sağlarım tabii ki

Son düzenleme:
Sorununuz çözüldü mü?
Sorun AMD Ekran kartında 23.9.2 sürümünden kaynaklanıyormuş. Eğer bu sürüme sahip ve kullandığınız uygulamada donanım hızlandırmayı açarsanız videolarda donma , uygulamada kitlenme yaşayabiliyorsunuz.1 hafta kadar önce gelen sürücü güncellemesi ile sorunum çözüldü

Çözüm

Geri
Yukarı