Çözüldü Tarayıcı bilgisayarı kilitliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hamza Öztürk

Kilopat
Daha fazla  
Aradaşlar selam,

Bilgisayarda hiçbir sıkıntı yok her şey normal çalışıyor fakat herhangi bir tarayıcı açtığımda Chrome - Edge - Opera vs. tarayıcı kilitleniyor ve bilgisayar tarayıcı kapanana kadar kendine gelmiyor. Hiçbir şey anlamadım neden böyle oluyor nasıl düzeltebilirim diye araştırdım İngilizce forumlarda CMD'ye SFC /scannow yazın restart atın dedi yaptım bir şey değişti diyemem. Yardımcı olabilecek arkadaş varsa çok sevinirim. Videosu burada

Çözüm
Sorununuz çözüldü mü?
Sorun AMD Ekran kartında 23.9.2 sürümünden kaynaklanıyormuş. Eğer bu sürüme sahip ve kullandığınız uygulamada donanım hızlandırmayı açarsanız videolarda donma , uygulamada kitlenme yaşayabiliyorsunuz.1 hafta kadar önce gelen sürücü güncellemesi ile sorunum çözüldü
Bağlantıdan Chrome'un çevrimdışı paketini yükleyin.

Çevrimdışı paketine sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırarak tekrar yükleyin.

2023-09-21_14-02.png

Sisteminizin özellikleri nedir?
Sürücüleriniz güncel mi? Windows güncel mi?

Güncellemeye çok özen gösteriyorum out date herhangi bir yazılıma sahip değilim ve lisansa sahip olmayan uygulamamda yok.

Tarayıcılarda kullandığınız ortak bir eklenti var mı? Var ise kaldırmayı.

Tarayıcılarda kullandığınız ortak bir eklenti var mı? Var ise kaldırmayı deneyiniz.

Sekme bloklayıcı ve reklam bloklayıcı var uzantı olarak.

Bağlantıdan Chrome'un çevrimdışı paketini yükleyin.

Çevrimdışı paketine sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırarak tekrar yükleyin.

Eki Görüntüle 1951654
Mevcut olarak Chrome yüklü önce kaldırmalı mıyım yoksa mevcut dosyayı ezer mi

Tarayıcılardan birini tamamen kaldırıp tekrar kurun. Uzantı olmadan sorunsuz çalışıyorsa diğer tarayıcıları da kaldırmanız gerekiyor. Sekme engelleyen uzantı sorun çıkarabilir gibi duruyor.

Kaldırmadan kurulum yapabilirsiniz sorun yok. Böylece verileriniz de yok olmaz ve hatalı bir şey varsa sorunları çözer.

Hocam öncelikle bütün eklentileri bütün tarayıcılardan kaldırın. Yeniden başlatın ve deneme yapın. Eğer problem eklenti kaynaklı ise hangisinden olduğunu deneme yanılma yöntemi ile bulabilirsiniz. Daha sonra eklentinin benzerini bulursunuz.

Tarayıcılardan birini tamamen kaldırıp tekrar kurun. Uzantı olmadan sorunsuz çalışıyorsa diğer tarayıcıları da kaldırmanız gerekiyor. Sekme engelleyen uzantı sorun çıkarabilir gibi duruyor.

Kaldırmadan kurulum yapabilirsiniz sorun yok. Böylece verileriniz de yok olmaz ve hatalı bir şey varsa sorunları çözer.

Şu an deniyorum teşekkür ederim. Sonucu paylaşırım.

Hocam öncelikle bütün eklentileri bütün tarayıcılardan kaldırın. Yeniden başlatın ve deneme yapın. Eğer problem eklenti kaynaklı ise hangisinden olduğunu deneme yanılma yöntemi ile bulabilirsiniz. Daha sonra eklentinin benzerini bulursunuz.
Tüm eklentileri kaldırdım şuan ve tekrar yükleme gerçekleştireceğim

Bilgisayarınızın özellikleri nedir?
Bilgisayarınızın özellikleri nedir?
AMD Ryzen 5 5600 4.40 Ghz 6 Çekirdek 35MB AM4 7nm İşlemci

Kingston FURY Beast RGB 16GB 3200MHz DDR4 CL16 Masaüstü Bellek Tek Modül KF432C16BB1A/16

MSI VGA RADEON RADEON RX 6800 GAMING Z TRIO 16G V1 RX6800 16GB GDDR6 256B PCIE 4.0 X16 (3XDP 1XHDMI)

Asus Rog Strix B550-F Gaming 4600mhz(OC) RGB M.2 AM4 ATX Anakart

Corsair H150 RGB 360 mm Intel(1700p)-AMD Uyumlu Sıvı Soğutucu

MLD 1TB M500 NVMe Gen4 Okuma 7000MB-Yazma 4700MB M.2 SSD (MLD22M500P21-1000)

NZXT 750W C750 80+ Bronze Yarı Modüler Güç Kaynağı

NZXT H Series H7 (2023) Flow Edition Black Tempered Glass RGB USB 3.2 ATX Mid Tower Kasa

Herhangi bir şey değişmedi maalesef. Başka bir çözüm var mı acaba ? Arkadaşım dalgayla format at geçer diyor da umarım iş oraya gitmez

Son düzenleme:

Geri
Yukarı