Tarayıcı virüsü

modexl1

Hectopat
Geçen yıl XBOX360EMU diye saçma program indirmiştim. Sonra virüs olduğunu anladım. Eset NOD32 Antivirus ile sildim. iObit ile kaldırılmayan programları kaldırdım. Aralık ayına kadar her şey çok iyiydi. Windows 10'a geçtim ve donmalar başladı. Korsan Windows 7 indirerek format attım. 1 haftaya kadar her şey çok güzel gidiyordu. Sonra bilgisayarımı açtım "Masaüstünüz hazırlanıyor" diyordu. HitmanPro ile tarattım. p***watch gibi siteler Tracking Cookies'de çıkıyor. Siliyorum gene geliyor. Windows 10 temiz kurulum yapamıyorum. BIOS izin vermiyor. UEFI'yi enabled yapamıyorum. Yardım ederseniz çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir çok kez yeniden kurulum yapmaktan kurtaran program yüklemek yok direk uygulama olarak çalışıyor.. Kesinlikle tavsiye ediyorum kesinlikle masa üstünde dursun. Kullanımı basit ben yine de kısaca anlatayım görseller ile.
AdwCleaner

I angree diyerek kabul et. En güncel versiyonunu indiriyor.
1.jpg

Scan diyerek tara.
2.jpg

Cleaning diyerek temizle.
3.jpg

Son olarak gelen bildiriye tamam dedikten sonra bilgisayarın yeniden başlayacak. Bu kadar. Umarım faydalı olur.
4.jpg

Son uyarı buydu.
5.jpg

"Korsan Windows 7 indirerek format attım." Asıl sorun burada.

Başka bir bilgisayardan Windows 10 bootable USB hazırlayıp boot ederek temiz kurulum yapın. Zararlı sadece Windows ortamında aktiftir. Windows'u açmadığınız sürece kurulum yapabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı