Tarayıcıda ayar yaparak çerezler üzerinden yapılan saldırılar engellenebilir mi?

NoobSolid26

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core i3-4170
Intel HD Graphics 4400
4 GB DDR3 RAM
ST500DM002-1BD142

Linux Mint 21.2 Xfce
Ben tarayıcımı her kapanışta girdiğim hesapları ve geçmişi unutması için ayarlardım (kısaca ayalar dışında her şey). Bu çerez üzerinden yapılan hesap çalma saldırılarını engeller mi?

(Ayarları uzun süredir böyle kullanıyordum aklıma geldi sorayım dedim.)

Son düzenleme:
Çerez üzerinden nasıl bir hesap çalma saldırısı yapılıyor ki bunu dert ediyorsun?
1695495029582.png

1695495156875.png

1695495201240.png

Virüs veya ne şeyse, kurabiyeyi çalıyor diye hesap gidiyor zaten.

Tarayıcıyı kapatırken çerezleri sildiğinde virüs içerisinde olduğun session bilgisini okuyamıyor mu sence? Kullandığın cihaza virüs bulaştıktan sonra çerezleri silmenin bir mantığı yok.

Sistemde virüs varken sen hesaba girdiğinde bilgilerin yine gidecek karşı tarafa. Tarayıcı kapatınca çerezleri temizlesen ne olacak :)

Belki bir ihtimal uzun süre kullanmadığın, session geçerliliğini uzun süreli tutan, harici bir validasyon yapmayan platform bilgilerini kurtarırsın.

Güvenliğin ilk aşaması saldırgana sistem erişimini vermemek. Sistemi verdikten sonra bu önlemler bir işe yaramıyor ne yazık ki.

Ben uzun süredir bu ayarları kullanıyordum'da internette'de bu konu ile alakalı bir şey bulamadım. O yüzden sorasım geldi. 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı