Çözüldü Tarayıcıda görseller yüklenmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

bay_gokhancan

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Bir süredir web tarayıcılarımda yaşadığım ve çözemediğim bir sorundan bahsetmek istiyorum. Edge, Chrome ya da Opera fark etmeksizin hepsinde oluyor. Bir sayfayı açmaya çalıştığımda (her sitede değil. Örnek birkaç siteyi aşağıda verdim. Belki de yeni tarz kodlamalarla yapılan sitelerdir? Klasik sitelerde hiç böyle bir problem olmuyor. Mesela bu site gibi) sayfa üzerindeki bazı görseller ekranda gösterilmiyor. Ancak sayfayı birkaç kez yenile yaptığımda ekranda görebiliyorum. Tarayıcıdaki donanımsal hızlandırma seçeneklerini de birkaç defa aktif/pasif yaptım fakat değişen bir şey olmadı. Bu sorun daha evvel yoktu. Oluşması ise oldukça ilginç. Hantallaşan Windows 10 sistemimi sıfırla yaptıktan sonra gerekli yazılımları yükledikten sonra başıma geldi ve bir türlü çözüme kavuşturamadım. Bu sebeple yardımınıza ihtiyaç duyuyorum.

• Realtek kart sürücüsü: 10.48.315.2021
  • Windows bilgisi: Windows 10 Pro 20H2.
  • İnternet bilgisi: TurkNet fiber.
  • Kablosuz adaptör: Linksys rangeplus 2.4 GHz.
  • Modem: ZTE zxhn H298A.

Denediklerim:
  • DNS Değiştirmek/Otomatik
  • Tarayıcı sıfırlamak ve önbellek temizlemek.
  • Chrome://flags adresinden GPU rasterization disabled/enabled
  • VPN ile giriş.

Resimleri görüntüleyemediğim tarzdaki siteler:
- GeForce-RTX-3090-GAMING-TRIO-24G
- AORUS H1 Key Features | Headset - GIGABYTE Turkey
- Apex Pro
Sorunumla alakalı Opera'ya Twitter'dan gönderdiğim bir ekran videosu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hiç antivirüs taraması yaptın mı eğer yapmadıysan atacağım videoyu izle. Uyguladıktan sonra CCleaner ve Malwarebytes anti-malware programlarını bilgisayarından kaldır. Daha sonra sana tek seferlik virüs taraması programı atacağım ESET ve housecall bunları indir ve bilgisayarı tarat. İstersen bilgisayarından silebilirsin ama bu program gerçek zamanlı korumaz seni sadece sen taratmak istediğinde çalışır ver bilgisayarını temizler. Antivirüs programın yoksa bir antivirüs programı kullanmanı öneririm istemiyorsan sana söyledim bu 2 program ile arada tarama yapabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Sadece virüs temizleme programı.

Hangi antivirüs programını seçmelesin.

Benim kullandığım trend Micro maximum Security fiyatından dolayı kullanıyorum internette uyguna 10 TL key bulabiliyorsun.

Hala sorun çözülmezse bilgisayarını onarma deneyebilirsin.

Bu da işe yaramazsa bilgisayarını formatla ve kasa, fan temizliği termal macun bakımı yap.
Her şeyden sonra Bilgisayarı Sıfırla yaptım tekrardan ve şu an için her şey yolunda görünüyor. Alakanız için teşekkür ederim.
Merhabalar,

Bir süredir web tarayıcılarımda yaşadığım ve çözemediğim bir sorundan bahsetmek istiyorum. Edge, Chrome ya da Opera fark etmeksizin hepsinde oluyor. Bir sayfayı açmaya çalıştığımda (her sitede değil. Örnek birkaç siteyi aşağıda verdim. Belki de yeni tarz kodlamalarla yapılan sitelerdir? Klasik sitelerde hiç böyle bir problem olmuyor. Mesela bu site gibi) sayfa üzerindeki bazı görseller ekranda gösterilmiyor. Ancak sayfayı birkaç kez yenile yaptığımda ekranda görebiliyorum. Tarayıcıdaki donanımsal hızlandırma seçeneklerini de birkaç defa aktif/pasif yaptım fakat değişen bir şey olmadı. Bu sorun daha evvel yoktu. Oluşması ise oldukça ilginç. Hantallaşan Windows 10 sistemimi sıfırla yaptıktan sonra gerekli yazılımları yükledikten sonra başıma geldi ve bir türlü çözüme kavuşturamadım. Bu sebeple yardımınıza ihtiyaç duyuyorum.

• Realtek kart sürücüsü: 10.48.315.2021
  • Windows bilgisi: Windows 10 Pro 20H2.
  • İnternet bilgisi: TurkNet fiber.
  • Kablosuz adaptör: Linksys rangeplus 2.4 GHz.
  • Modem: ZTE zxhn H298A.

Denediklerim:
  • DNS Değiştirmek/Otomatik
  • Tarayıcı sıfırlamak ve önbellek temizlemek.
  • Chrome://flags adresinden GPU rasterization disabled/enabled
  • VPN ile giriş.

Resimleri görüntüleyemediğim tarzdaki siteler:
- GeForce-RTX-3090-GAMING-TRIO-24G
- AORUS H1 Key Features | Headset - GIGABYTE Turkey
- Apex Pro
Sorunumla alakalı Opera'ya Twitter'dan gönderdiğim bir ekran videosu:

Sistemin güncelse eğer kullandığın uzantılar eklentilerden kaynaklanabilir. Reklam engeleme antivirüs koruma eklentisi vs gibi onları kapatıp denedin mi?

Kullandığın bütün eklentileri tek tek kapatıp tekrar dene, sorunlu hangisi çıkıyorsa onu silebilirsin.

1622734164655.png

Sistemin güncelse eğer kullandığın uzantılar eklentilerden kaynaklanabilir. Reklam engeleme antivirüs koruma eklentisi vs gibi onları kapatıp denedin mi?
Merhaba, söylediklerinizin hepsini uyguladım ve olumsuz. Zaten hiç kullanmadığım tarayıcılarda bile denediğimde aynı şey başıma geliyor. Reklam engellemeyi de kapattım olmadı. Antivirüs kullanmıyorum.

Sorunumla alakalı bir durumu da eksik belirtmişim, şimdi fark ettim. Herhangi bir dosyayı indirmeye çalışırken de %95 "Ağ hatası kesildi" uyarısı ile indirme iptal ediliyor. İndirmem gerekli bir dosya ise indirmek için defalarca "indirmeye devam et" düğmesine tıklıyorum ve gıdım gıdım dosyayı tamamlıyorum.

Merhaba, söylediklerinizin hepsini uyguladım ve olumsuz. Zaten hiç kullanmadığım tarayıcılarda bile denediğimde aynı şey başıma geliyor. Reklam engellemeyi de kapattım olmadı. Antivirüs kullanmıyorum.
Sorunumla alakalı bir durumu da eksik belirtmişim, şimdi fark ettim. Herhangi bir dosyayı indirmeye çalışırken de %95 "ağ hatası kesildi" uyarısı ile indirme iptal ediliyor. İndirmem gerekli bir dosya ise indirmek için defalarca "indirmeye devam et" düğmesine tıklıyorum ve gıdım gıdım dosyayı tamamlıyorum.

Hiç antivirüs taraması yaptın mı eğer yapmadıysan atacağım videoyu izle. Uyguladıktan sonra CCleaner ve Malwarebytes anti-malware programlarını bilgisayarından kaldır. Daha sonra sana tek seferlik virüs taraması programı atacağım ESET ve housecall bunları indir ve bilgisayarı tarat. İstersen bilgisayarından silebilirsin ama bu program gerçek zamanlı korumaz seni sadece sen taratmak istediğinde çalışır ver bilgisayarını temizler. Antivirüs programın yoksa bir antivirüs programı kullanmanı öneririm istemiyorsan sana söyledim bu 2 program ile arada tarama yapabilirsin.

Benim kullandığım trend Micro maximum Security fiyatından dolayı kullanıyorum internette uyguna 10 TL key bulabiliyorsun.

Bu da işe yaramazsa bilgisayarını formatla ve kasa, fan temizliği termal macun bakımı yap.

Her şeyden sonra Bilgisayarı Sıfırla yaptım tekrardan ve şu an için her şey yolunda görünüyor. Alakanız için teşekkür ederim.

Çözüm
AdwCleaner söylemeyi unutmuşum bunu da mutlaka indir ve tarat belki o fotoğrafları açmanı engelleyen eklenti ve çerez ya da reklam virüsü bulaşmıştır.

Her şeyden sonra bilgisayarı sıfırla yaptım tekrar ve şu an için her şey yolunda görünüyor. Alakanız için teşekkür ederim.

Formattan sonra umarım sorunun çözülür hocam.
Her şeyden sonra bilgisayarı sıfırla yaptım tekrar ve şu an için her şey yolunda görünüyor. Alakanız için teşekkür ederim.

Antivirüs kullanmıyorum demişsin hocam ama kullansan iyi olur. Sistemini falan yoruyorsa çevrimiçi antivirüs programı öneririm sistemini yormaz, sadece sen çalıştırmak istediğin çalışır ayrıca ücretsiz.

Başka alternatif programlarada bakabilirsin ben 2 tane örnek bırakıyorum.

AdwCleaner söylemeyi unutmuşum bunu da mutlaka indir ve tarat belki o fotoğrafları açmanı engelleyen eklenti ve çerez ya da reklam virüsü bulaşmıştır.

Formattan sonra umarım sorunun çözülür hocam.

Antivirüs kullanmıyorum demişsin hocam ama kullansan iyi olur. Sistemini falan yoruyorsa çevrimiçi antivirüs programı öneririm sistemini yormaz, sadece sen çalıştırmak istediğin çalışır ayrıca ücretsiz.

Başka alternatif programlarada bakabilirsin ben 2 tane örnek bırakıyorum.

İki gündür PC kullanıyorum fakat şu ana kadar bir problem yaşamadım. Sanırım sorunum çözüme kavuştu. Ayrıca Comodo Internet Security kurdum ve forumda bulduğum ince ayarları yaparak kullanmaya başladım. Teşekkür ederim.

Av test eden siteler 2019 yılında Comodo'yu test etmeyi bırakmış kullanmanı önermem başka antivirüs programlarına bakabilirsin.

Comodo.

Diğer antivirüs test sonuçları.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı