Tarayıcıların işlemciyi %100 kullanması

Son düzenleme:
Chrome yi Grafik Kartıyla açıyor olmanız DXVA nın aktif olduğu anlamına gelmiyor.

DXVA yı aktif etmek bambaşka birşey. Faydası olur belki incelerseniz.
Confirm correctly working of hardware acceleration in Chrome (Windows 7)?

Düzeltme : Şu linkler burada dursun bakıcam
DXVA Checker
Hardware Video Acceleration for YouTube on Chrome for PC
h264ify
Çeviriyle anlamaya çalıştım fakat ingilizcem yetmedi , nasıl aktif edebileceğim konusunda yardımcı olabilir misiniz ?
Chrome yi Grafik Kartıyla açıyor olmanız DXVA nın aktif olduğu anlamına gelmiyor.

DXVA yı aktif etmek bambaşka birşey. Faydası olur belki incelerseniz.
Confirm correctly working of hardware acceleration in Chrome (Windows 7)?

Düzeltme : Şu linkler burada dursun bakıcam
DXVA Checker
Hardware Video Acceleration for YouTube on Chrome for PC
h264ify
h264 eklentisini denedim, 4k videoları otomatik kapatıyor ve gizliyor, pek işe yaramadı ama diğer linklerdeki belki yararlı olabilir çevirebilirsem , daha önce izleyememiş olsam diyeceğim ki ekran kartı yetersiz. Ama 4k videoları açabilen çoğu oyunları ultra oynatabilen 970x , tarayıcıda neden 4k oynatamıyor anlamak imkansız

Son düzenleme:
GTX970M Tabloda geçmiyor Ama GTX970 var.
Tabloya göre GTX970 in VP9 Kod çözme yeteneğinin olmadığı gözüküyor.
Youtube 4K videoları VP9 Codeğiyle çalışıyor.
Eklentiyi kurunca 4K seçeneği o nedenle çıkmıyor olabilir.
Anladım çok teşekkür ederim, v9 uzantılı 4k videoları çözemiyor kart o zaman. Fakat daha önce 4k videoları çok rahat seyrediyordum neden böyle oldu anlamadım. Kartın miladı doluyor yavaş yavaş

Sadece 4K videolar değil. Bazı 1080HD hatta 720HD videolarda VP9 ile kodlanmış. Öyle olunca ekran kartı çözemiyor. Haliyle işlemciye yük biniyor. O eklenti ekran kartın için en uygun olan çözünürlülükleri gösteriyor. Ekran kartının hızlandırma kabiliyeti olan çözünürlülük ayarlarını gizliyor.

Sadece 4K videolar değil. Bazı 1080HD hatta 720HD videolarda VP9 ile kodlanmış. Öyle olunca ekran kartı çözemiyor. Haliyle işlemciye yük biniyor. O eklenti ekran kartın için en uygun olan çözünürlülükleri gösteriyor. Ekran kartının hızlandırma kabiliyeti olan çözünürlülük ayarlarını gizliyor.
Bu arada ekran kartı 645m olan laptopta denedik orada açılıyor, sitede yazana göre 645m de desteklemiyor fakat onda açılıyor, sorun farklı bir durum olabilir mi

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı