"Tarayıcınızda reklam engelleyen eklenti/yazılım tespit edildi" Hatası

Leuwenhook

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Son aylarda TR veya AY linklere tıkladığımda reklam engelleyici yazılım tespit edildi hatası alıyorum. Google Chrome kullanıyorum ve üzerinde hiçbir eklenti, uzantı veya yazılım yok. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun yaşadığınız bir bağlantıyı paylaşır mısınız?
Uzantılar sayfanızın ekran görüntüsünü paylaşır mısınız?
Mesela Kaspersky antivirüs yazılımının tarayıcı uzantısı reklam ve izleyicileri engelleyebiliyor. Siz aratıp reklam engelleyici eklemediyseniz bile, bilmediğiniz bir uzantı engelliyor olabilir.
Ayrıca bağlantıda önerdiğim ayarları yapmanızı ve uzantıları kullanmanızı öneririm.
Bazı insanlar sitelere destek amaçlı reklam engelleyici yüklemiyorlar. Ama bazı siteler arka plana mining yapan zararlı şeyler koyabiliyor. Kaliteli reklam engelleyiciler bunları engelleyebiliyor. Güvendiğiniz siteleri beyaz listeye alarak, o site de reklam engelleyiciyi kapatabilirsiniz.

Son düzenleme:
Sorun yaşadığınız bir bağlantıyı paylaşır mısınız?
Uzantılar sayfanızın ekran görüntüsünü paylaşır mısınız?
Mesela Kaspersky antivirüs yazılımının tarayıcı uzantısı reklam ve izleyicileri engelleyebiliyor. Siz aratıp reklam engelleyici eklemediyseniz bile, bilmediğiniz bir uzantı engelliyor olabilir.
Ayrıca bağlantıda önerdiğim ayarları yapmanızı ve uzantıları kullanmanızı öneririm.
Bazı insanlar sitelere destek amaçlı reklam engelleyici yüklemiyorlar. Ama bazı siteler arka plana mining yapan zararlı şeyler koyabiliyor. Kaliteli reklam engelleyiciler bunları engelleyebiliyor. Güvendiğiniz siteleri beyaz listeye alarak, o site de reklam engelleyiciyi kapatabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• zantılar.PNG
    zantılar.PNG
    10,4 KB · Görüntüleme: 237
Bir sitenin linkini para kazanma amacıyla kısaltıyorlar. Ve videoda da o sitenin adresini sansürlüyorlar. Yani illaki o kısaltma linkine tıklattırıyorlar. Tıklamasam da olur diye bir şey olmayacak bu yüzden.
Bu arada göndermeyi unuttuğum hata görüntüsü:

Dosya Ekleri

• hata.PNG
    hata.PNG
    10,7 KB · Görüntüleme: 202
Senden kaynaklı bir sorun olduğunu sanmıyorum. İndirmeye çalıştığın şeyin, para kazanma aracı bağlantısı olmadan elbet bulacağına eminim. Bu tarz leş sitelerden, sıkıntılı içeriklerle karşılaşma ihtimalin aşırı yüksek.

Emin değilim ama şu iki yöntemi deneyin.

3.taraf çerezler kapalı ise etkinleştirmeyi deneyin.

çerez.png

Chrome'un içinde reklamları engelleyen bir ayar var. Kapalıysa onu açmayı deneyin.

rklm.png

Dediklerinizi daha önce de yapmıştım. Tekrar kapatıp açtığımda değişen bir şey olmadı maalesef.
Neden böyle olduğunu anladım. İnternetimden kaynaklı bir problemmiş. İnternet aile güvenliği profiline getirttirlmiş olduğundan bazı reklamları göstermiyormuş. Kendi telefonumun internetini bağlayınca PC'ye fark ettim bunu. Biraz araştırınca bunu buldum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı