Tarayıcıya uzantı eklemek problem yaratır mı?

AlexaBliss

Decapat
Daha fazla  
Selamlar, bugün sahte web sitelerini engelleyen "Stop Mod Reposts" adlı bir uzantı ekledim tarayıcıma. Buradan biri önermişti. Sonradan uzantının hiç bilinmediğini gördüm ve hemen sildim. Uzantı güvenilir mi bilmiyorum ama eğer değilse bir problem yaratır mı? Evet güvenilirse ve kullanıyorsanız falan söyler misiniz?

(okuduğuma göre açık kaynak uzantıymış)

Selam, bugün sahte web sitelerini engelleyen "stop mod reposts" adlı bir uzantı ekledim tarayıcıma. Buradan biri önermişti. Sonradan uzantının hiç bilinmediğini gördüm ve hemen sildim. Uzantı güvenilir mi bilmiyorum ama eğer değilse bir problem yaratır mı? Evet güvenilirse ve kullanıyorsanız falan söyler misiniz?

(Okuduğuma göre açık kaynak uzantıymış)

Uzantılardan virüs bulaşabilir evet ama kullandığınız uzantının virüslü olup olmadığını bilmemekteyim.

Selam, bugün sahte web sitelerini engelleyen "stop mod reposts" adlı bir uzantı ekledim tarayıcıma. Buradan biri önermişti. Sonradan uzantının hiç bilinmediğini gördüm ve hemen sildim. Uzantı güvenilir mi bilmiyorum ama eğer değilse bir problem yaratır mı? Evet güvenilirse ve kullanıyorsanız falan söyler misiniz?

(Okuduğuma göre açık kaynak uzantıymış)

Bunu kullanıp o uzantıyı kaldırırsanız başka hiçbir şey olmaz Malwarebytes Browser Guard

Bu tip bilinmeyen gereksiz servisleri kullanıp sistemi riske atmaya gerek yok. Eklentiler zararlı ise tarayıcı kurmanıza izin vermez zaten.

Bundan çok daha iyi bir servis olan AdGuard öneririm.

Arkadaş konuyu benim yüzünden açmış eklentiyi ben önermiştim.

Bu tip bilinmeyen gereksiz servisleri kullanıp sistemi riske atmaya gerek yok. Eklentiler zararlı ise tarayıcı kurmanıza izin vermez zaten.

Bundan çok daha iyi bir servis olan AdGuard öneririm.

Hocam çok bilinen bir şey değil fakat uzantı sekmesinde seçilenler ibaresi var ve uzantı open Source.
StopModReposts ve burada amaçlarının ne olduğunu programın ne işe yaradığından bahsetmişler.

Eklentiler zararlı ise tarayıcı kurmanıza izin vermez zaten.

Hocam bence Chrome eklenti güvenliğine pek bir önem vermiyor. Zamanında bir tane çeviri eklentisi kurmuştum eklenti YouTube hesabımı bot yapmıştı. O zamandan beri eklenti kurarken eklenti de seçilenler ibaresi var mı diye bakarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı