Kaspersky güvenlik için dosyalara uzantı eklemek istiyor

Seemih

Picopat
Daha fazla  
Kaspersky güvenlik için dosyalara uzantı eklemek istiyor. Uzantıyı silersem o dosyayı çalıştıramıyorum. Sizce onay vermeli miyim? Daha mı sağlam koruma oluyor?

Kaspersky'ın dosya uzantılarını değiştirdiğinden emin misiniz? Ben internette buna benzer bir kaynak veya özelliğini bulamadım.

Birde eğer Kaspersky'ın özelliii ise hangi ekranından bunu açıp kapatıyorsunuz, ekran görüntüsü paylaşabilir misiniz? Teşekkürler.

Kaspersky'ın dosya uzantılarını değiştirdiğinden emin misiniz? Ben internette buna benzer bir kaynak veya özelliğini bulamadım.

Bir de eğer Kaspersky'ın özelliii ise hangi ekranından bunu açıp kapatıyorsunuz, ekran görüntüsü paylaşabilir misiniz? Teşekkürler.

Vallahi hocam böyle bir bildirim geliyor düzelt dersem masaüstündeki resimlerin sonuna .jpg uzantısı geliyor mesela onun gibi.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-02-10 205439.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-10 205439.png
    49 KB · Görüntüleme: 17
Hocam yaptığı ayarlama sadece normal dosya adı uzantılarını göstermek. Resim gibi görünen bir .exe dosyası çalıştırmayın diye bir güvenlik önlemi sadece. Tabii ki bilinen dosya uzantılarını göster seçeneğini aktif edin. Resmin sonundaki .jpg yerine .exe yazsaydı bilgisayarınıza virüs bulaştırabilirdiniz...

Hocam yaptığı ayarlama sadece normal dosya adı uzantılarını göstermek. Resim gibi görünen bir .exe dosyası çalıştırmayın diye bir güvenlik önlemi sadece. Tabii ki bilinen dosya uzantılarını göster seçeneğini aktif edin. Resmin sonundaki .JPG yerine .exe yazsaydı bilgisayarınıza virüs bulaştırabilirdiniz...

Haa anladım Kaspersky ile alakası yok yani aslında benim için bir önlem. Gerek yok o zaman karıştırmam inşallah yıllardır kullanıyoruz.

Geri
Yukarı