Çözüldü Tarayıcıyı açtığımda karsıma çıkan garip site

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Sorun bitmiyorrr

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarı açtım EBay'a girecektim tarayıcıya tıkladığımda karşıma bir site çıktı çok garipti. Logosu m idi punhuç/djbdjf gibi baglantı adresi vardı, sağ tarafdan kilit işaretine dokunduğumda büyük kırmızı harflerle baglatınız güvenli değil yazıyordu ve sitede 404 yazıyordu. Keşke fotosunu alsaydım bu olay ilk defa başıma geliyor EBA ve WhatsApp harici başka hiçbir yere girmedim. Virüs girmiş midir cevaplarsanız sevinirim.

Çözüm
Ben rehberde tekrardan Rkill kullanın veya Defender ayarları ile oynayın demedim. Taramanın bitmesini beklemelisiniz. Lütfen rehbere uyun, ek olarak Türkçe
resim_2020-12-10_213921.png

resim_2020-12-10_221102.png

Aynı taramayı tekrar yapınca bu sefer virüs bulmadı.
KVRT rehberini birebir uygulayın. Temizleyemezseniz imzamdan rapor 1 ve 3 paylaşın inceleyelim.

KVRT rehberini birebir uygulayın. Temizleyemezseniz imzamdan rapor 1 ve 3 paylaşın inceleyelim.

Hangi Kaspersky uygulamasını indireceğim? Temel koruma mı?

iExplore.EXE olanı indirebilirsin. Bazı zararlılar zira rkill ismini görünce engelleyebiliyorlar bu nedenle dediğim isimle olanı indirebilirsiniz.

iExplore.EXE olanı indirdim. CMD'den bir şeyler yaptı ve bitti. Simdi açabilir miyim Kaspersky Removal olanı?
resim_2020-12-10_173313.png

iExplore.EXE olanı indirdim. CMD'den bir şeyler yaptı ve bitti. Simdi açabilir miyim Kaspersky Removal olanı?
Evet, açabilirsiniz. Gerisini de rehbere göre uygulayın. Bir şeyler bulursa konuya yazın veya duruma göre geri dönüş yapın bize.

Evet, açabilirsiniz. Gerisini de rehbere göre uygulayın. Bir şeyler bulursa konuya yazın veya duruma göre geri dönüş yapın bize.

Hala tarıyor. Rkill çalıstırırken Defender açıktı ama şu an kapalı. Sıkıntı olmamıştır değil mi?

resim_2020-12-10_183720.png

Simdi tekrar Rkill taraması yaptım bu sefer yönetici yaptım ve Defender'i kapatım böyle oldu.

resim_2020-12-10_183956.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hala tarıyor. Rkill çalıştırırken Defender açıktı ama şu an kapalı. Sıkıntı olmamıştır değil mi?

Eki Görüntüle 773851

Simdi tekrar Rkill taraması yaptım bu sefer yönetici yaptım ve Defender'i kapatım böyle oldu.

Eki Görüntüle 773857
Ben rehberde tekrardan Rkill kullanın veya Defender ayarları ile oynayın demedim. Taramanın bitmesini beklemelisiniz. Lütfen rehbere uyun, ek olarak Türkçe kurallarına dikkat edin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı