Tarayıcıyı kapatınca uzantıları otomatik olarak devre dışı bırakma

Zephrion

Centipat
Daha fazla  
Güncel olarak Mictosoft Edge kullanıyorum. Böyle bir şey mümkün mü? Aktif olan uzantıların, ben tarayıcıyı kapatınca devre dışı kalmasını nasıl sağlarım?

Hangi uzantılar yüklü?
Hocam şimdi baktım da, uzantıları kapattıktan sonra da Edge çalışır durumda görünüyor. Sanırsam uzantılarla alakalı değil, Edge'nin bileşenleri çalışıyor. Ben yine de uzantıları atayım:
uzantılar.png

Sorunun yukarıdaki arkadaşın söylediğine ek olarak açılış desteğini de kapatarak çözülecektir.
Kod:
edge://settings/system

2023-06-02_02-53.png

Güvenlik için Kaspersky uzantısına gerek yok. Tamamen kapalı tutabilir veya kaldırabilirsiniz. Kaspersky tarayıcıyı ayrı bir hizmet ile koruyor. Tarayıcı uzantısı reklam ve izleyici engellemek, ayrıca sizden veri çekmek dışında bir işe yaramıyor. Arama sonuçlarında falan bu site güvenli simgesini bile uzantıdan bağımsız sağlıyor.

Ayrıca tarayıcıyı kapatmadan uzantıları bağlantıdaki uzantı ile kapatabilirsiniz. Bunun için tüm uzantıları, uzantı ayarlarından gruplandırmanız yeterlidir.

2023-06-02_02-47.png

2023-06-02_02-48.png

2023-06-02_02-51.png

2023-06-02_02-48_1.png

2023-06-02_02-48_2.png

2023-06-02_02-49.png

Kabaca oluşturduğun grubu, uzantıya sağ tıklayıp adına tıklayarak açıp, kapatabiliyorsun. Ben bu uzantıyı Bitwarden gibi lazım olduğunda kullandığım uzantıları kapatmak için kullanıyorum.

Sorunun yukarıdaki arkadaşın söylediğine ek olarak açılış desteğini de kapatarak çözülecektir.
Kod:
edge://settings/system

Eki Görüntüle 1803198

Güvenlik için Kaspersky uzantısına gerek yok. Tamamen kapalı tutabilir veya kaldırabilirsiniz. Kaspersky tarayıcıyı ayrı bir hizmet ile koruyor. Tarayıcı uzantısı reklam ve izleyici engellemek, ayrıca sizden veri çekmek dışında bir işe yaramıyor. Arama sonuçlarında falan bu site güvenli simgesini bile uzantıdan bağımsız sağlıyor.

Ayrıca tarayıcıyı kapatmadan uzantıları bağlantıdaki uzantı ile kapatabilirsiniz. Bunun için tüm uzantıları, uzantı ayarlarından gruplandırmanız yeterlidir.

Kabaca oluşturduğun grubu, uzantıya sağ tıklayıp adına tıklayarak açıp, kapatabiliyorsun. Ben bu uzantıyı Bitwarden gibi lazım olduğunda kullandığım uzantıları kapatmak için kullanıyorum.
Çok sağolun hocam. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı