Tarih-1'e nasıl çalışılmalı?

BigBangZero

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX 6700 XT, Ryzen 5 5600, GoodRam 8x2 GB DDR4 3600 MHz, Gigabyte A520 M-K V2, 1 TB Kioxia G2 M.2, 1 TB Seagate Firecuda 120 Sata SSD, Bitfenix Formula Gold 650 Watt, Bitfenix Apollo
Merhaba, dershaneye gitmiyorum. Tarihe nasıl çalışmalıyım? Ramazan Yetgin'in videolarına bakıyorum lakin o kadar uzun ve sıkıcı ki, dinleyemiyorum. Verim alamıyorum yani, arkadaşımda minik bir tarihin tüm konularını içeren notlar var. Oradan çalışsam daha mı iyi olur? Coğrafyayı, edebiyatı çözerken zevk alsam da tarihten hiç haz etmiyorum.

Kişiden kişiye değişir fakat konu anlatımlı kitap alıp oradan tekrar ettikten/öğrendikten sonra sou bankasından gerekli kısımı çözebilirsiniz. Konularda ilerledikçe de dilerseniz deneme çözersiniz. Kaçıncı sınıf olduğunuz da önemli tabii.

Kişiden kişiye değişir fakat konu anlatımlı kitap alıp oradan tekrar ettikten/öğrendikten sonra sou bankasından gerekli kısımı çözebilirsiniz. Konularda ilerledikçe de dilerseniz deneme çözersiniz. Kaçıncı sınıf olduğunuz da önemli tabii.
12. sınıfım.

Eşit ağırlık.
Zaten TYT Tarih-Coğrafya konularıyla neredeyse aynı. Şu andan itibaren hususi olarak Tarih çalışmak yanlış olur bence. Edeb-Sos1 denemeleri çözüp yapamadığın soruların üstüne yoğunlaş, konu anlatımlı kitaptan da destek alabilirsin fakat artık tarihten soru bankası bitirmek yanlış olur bence. Şu son düzlükte matematik netlerini arttırmak çok çok önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı