Tarih Dersi İçin Verilen Saçma Dönem Ödevi

Hocam bizde gectik bu yollardan, yazmayin buralara, onla konus bunla konus diye. Gercekten kotu bir odev vermis. İsiniz gercekten zor.

Sırf işimi yapıyorum diyebilmek için, okula gelen öğretmen kılıklı yobazlar var. Gidip konuşacağım, ya ödevi değiştirsin ya da süre versin. Biraz kitap konusundan bahsederim, bu yaşa uygun değil vs. gibisinden. Beyninin bastığı kadar artık...

Eğitim sistemi baştan sona yanlış. Okulda gördüğümüz konuların %75 veya daha üst dilimlik konuların hiçbirini hayatımızda görmeyeceğiz. Örnek vereyim. Lise 1 'den. Mesala üçgenler konusu. Ben bunu hayatımın neresinde kullanacağım? Hiçbir yerinde. İşte bunun gibi bir sürü konular mevcut. Yararlı konular da var yararsız konular daha fazla. Okul hayatı başka ve gerçek hayat yaşamı başka. Bence gerçek hayata uygun olarak dersler işlenmeli. (y)

Eğitim sistemi baştan sona yanlış. Okulda gördüğümüz konuların %75 veya daha üst dilimlik konuların hiçbirini hayatımızda görmeyeceğiz. Örnek vereyim. Lise 1 'den. Mesala üçgenler konusu. Ben bunu hayatımın neresinde kullanacağım? Hiçbir yerinde. İşte bunun gibi bir sürü konular mevcut. Yararlı konular da var yararsız konular daha fazla. Okul hayatı başka ve gerçek hayat yaşamı başka. Bence gerçek hayata uygun olarak dersler işlenmeli. (y)
İlk 9 sene temel dersler zorunlu olsa, yani her dersin temelini verseler. Bölüm seçtikten sonra sadece bölüme odaklı ve bölüm ile ilgili olan dersleri verseler daha yararlı olur diye düşünüyorum. Ama olmayan eğitim sisteminde bunları gerçekleştirmek zor.

Arkadaşlar kitabın özetine rastlarsanız ve paylaşırsanız sevinirim. :)

Ağır bir kitap ise hoca ile konuşun düzeyinize göre bir kitap gerilmesi gerekir. Müdür ile konuşun olmaz ise veliniz ile gidin konuşun. Anlamadığın bir kitaptan ağır bir ödev verilmesi saçma.

Bence de hiç uğraşmayın veliniz ile gidip konuşun. Öğrenciler velilerine bu tarz konuları anlatmaya çekindikleri için oluyor bu tarz olaylar. Hocalar aile ile tehdit ediyor. Siz de ailenizi alıp gidin okula. Her şey kafalarına göre değil .

Bence de hiç uğraşmayın veliniz ile gidip konuşun. Öğrenciler velilerine bu tarz konuları anlatmaya çekindikleri için oluyor bu tarz olaylar. Hocalar aile ile tehdit ediyor. Siz de ailenizi alıp gidin okula. Her şey kafalarına göre değil .
Babam veya annemle gitsem alttan alacaklar, o yüzden ben gidip konuşayım şu hoca ile, bakalım neyin nesi imiş. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı