Tarihi geçen tavuk göğsü derin dondurucuda bozulur mu?

Aylar, yıllar geçmediyse sorun yok :)

İlk koyulduğu andan itibaren donuk kaldıysa sorun yok.

Bazı gıda ürünlerinde, son kullanma tarihi aslında gıdanın değil üzerindeki ambalaj bu ürün için şu kadar süre kullanım ömrüne sahip demektir.
Yani gıda bozulacağı için değil ambalaj içindeki ürüne zarar vereceği içindir.

Yani bence öyle bir şey yemeyin. Marketten aldığım tarihi geçmiş ama tadı bozulmamış (en azından yerken tadında bir değişiklik hissetmedim) ton balığı yüzünden yediğim serumlar ve çektiğim mide ağrıları yüzünden artık dışardan bir şey almaya korkar oldum. Tarihi geçmiş olduğunu görsem hayatta almazdım o iğrenç şeyi.

Daha önceden yedim, bir şey olmadı. Hatta firmayı bile aramıştım, garanti olsun diye. Ürün ''Derin dondurucuda olduktan sonra bir şey olmaz'' demişlerdi. Spor yaptığım için, günlük 200 + 200 gram şeklinde ayırıyorum etleri, 2 adet çıkarıyorum derin dondurucudan ve ızgara ya da haşlama şeklinde yaptıktan sonra gün içinde yiyorum.

@Uskudarli34 Konserve yiyecekleri ile bu bir değil. Konservede tarihi geçince atacaksın.

Dediğim gibi aradan çok zaman geçmediyse ve daha önce buzunu hiç çözmediysen sorun olmayacaktır. Etleri de haftalık, üşenmezsen 2-3 günde bir olarak almanı öneririm. Taze beslenmen yine faydana.

Geri
Yukarı