Tartışmaya girince heyecanlanmak

Aklımda hocam, teşekkürler.
Ayrıca bilmiyorum, teşekkür ederim, haklısınız gibi sihirli kelimeleri unutmayın. Çünkü, her şeyi bilmek zorunda değilsiniz, her eleştiriye cevap vermek zorunda da değilsiniz hatta eleştiri için teşekkür bile edebilirsin. Yani her an kendinizi savunma durumunda görmeyin, bilmediğinizi ifade etmekten utanmayın, haklı bir eleştiriye karşı teşekkür etmekten de kaçınmayın.

Ayrıca bilmiyorum, teşekkür ederim, haklısınız gibi sihirli kelimeleri unutmayın. Çünkü, her şeyi bilmek zorunda değilsiniz, her eleştiriye cevap vermek zorunda da değilsiniz hatta eleştiri için teşekkür bile edebilirsin. Yani her an kendinizi savunma durumunda görmeyin, bilmediğinizi ifade etmekten utanmayın, haklı bir eleştiriye karşı teşekkür etmekten de kaçınmayın.
Yorumlarınız beni ziyadesiyle bahtiyar etti. Teşekkür ederim güzel insan 🙂

Bende de böyle bir durum var. Birisi ile mesela sözlü tartışmaya gireceğim gözümden yaş gelir. Ama istemsizce. Korkumdan falan değil. Mesela dövüşeceğiz. İlk yumruk ya da tekmeyi atarım. O anda bayarsam bitti. Bayamazsam zaten gerisini atamam. Elim titrer kalbim hızlanır ama atamam. Niye olduğunu bilmiyorum.

Bende de böyle bir durum var. Birisi ile mesela sözlü tartışmaya gireceğim gözümden yaş gelir. Ama istemsizce. Korkumdan falan değil. Mesela dövüşeceğiz. İlk yumruk ya da tekmeyi atarım. O anda bayarsam bitti. Bayamazsam zaten gerisini atamam. Elim titrer kalbim hızlanır ama atamam. Niye olduğunu bilmiyorum.
Senin biraz daha ağır sanırım hocam, ben o derece de değilim.

Merhabalar, bu durumdan çok muzdaribim.

Mesela birisiyle sözlü bir tartışmaya girsem veya karşılıklı çatışmada heyecanlaniyorum, bu böyle korkudan değil.
İnternetten baktığımda benim gibi yaşayanlar varmış heyecanlaniyorum, kalbim hızlı atmaya başlıyor, doğru düzgün düşünemiyorum, cümle bile kuramiyorum. Aranızda benim gibi yaşayan var mı? Ne yapmam lazım?
Bende de var bu. Öz güven eksikliğiyle ilgili olduğunu düşünüyorum. Çünkü bende bayağı bir öz güven eksikliği var. Umarım en kısa zamanda çözerim bu sorunumu.

Tartıştığım kişi değer verdiğim biri ise veya onun için bir şeylerimi feda ettiğim biriyse, bana da oluyor.

Konuyu takipteyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı