Tasarım için ideal, doğru renk veren göz yormayan monitör önerisi

Bütçe
10000

murat1060

Centipat
Daha fazla  
Monitör
ASUS VP28UQGL
Merhaba arkadaşlar. 3D tasarım, grafik tasarım işleri ile uğraşıyorum. Resim düzenleme falan renk ayarı gibi konularda doğru rengi veren bildiğiniz kullandığınız monitör var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. 3D tasarım, grafik tasarım işleri ile uğraşıyorum. Resim düzenleme falan renk ayarı gibi konularda doğru rengi veren bildiğiniz kullandığınız monitör var mı?
Bütçe verseydiniz keşke.

ProArt Display serilerine bakabilirsiniz, bütçe yüksekse Apple 'ın monitörleri güzel.

Bence en doğru rengi VA panel veriyor. Ben de tasarım yapıyorum, o yüzden bu panel çok rahat bence. IPS göze daha hoş geliyor ancak film ve oyun için daha çok. IPS'in siyahı biraz maviye kaçık.
Siyah konusunda VA kesinkikle IPS'ten daha iyi ancak renk doğruluğu konusunda IPS daha iyi. VA, TN'den daha iyi ancak IPS'ten daha kötü.

Siyah konusunda VA kesinkikle IPS'ten daha iyi ancak renk doğruluğu konusunda IPS daha iyi. VA, TN'den daha iyi ancak IPS'ten daha kötü.
Siyahı düzgün veremiyorsa renk doğrulu daha iyi demek yanlış bence. HTML tasarımlarımda bütün renkleri ayırt edebiliyorum ancak IPS'de renk geçişleri o kadar iyi gelmiyor. Alışkanlıkla alakalı da olabilir.

Siyahı düzgün veremiyorsa renk doğrulu daha iyi demek yanlış bence. HTML tasarımlarımda bütün renkleri ayırt edebiliyorum ancak IPS'de renk geçişleri o kadar iyi gelmiyor. Alışkanlıkla alakalı da olabilir.
Muhtemelen alışkanlıkla alakalı hocam. Internetteki tüm kaynaklar, renk doğruluğu konusunda IPS'in VA'ya göre daha önde olduğu konusunda. Siyahlar hariç tabii ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı